Angeleno



Stránky: 1,  2   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
31.12.2012 21:06, zobrazeno: 11721x

Proč se plete japonská slivoň Angeleno s pluocoty to nevím, ale moc velkou odezvu tady neměla. Přitom, kdo by nechtěl mít v září na zahradě tak krásné modročervené "blumy"? Velmi lákavá představa. Ještě by se ale musely předvést nějakou určitou kvalitou, protože je jistě nikdo nechce mít na zahradě jen pro ozdobu. Alespoň kdyby byly sladké, ale ani to nejsou. Myslím tím ty kupované. A vypadá to, že ani ty doma vypěstované nebudou o nic lepší.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.64 (?), 31.12.2012 21:29
Koupil jsem si schválně kilovku angelena v makru, a ze začátku tužší a málo sladké, ale dneska sem po týdnu dojidal poslední 3 a změkly a přišly mě i sladší.jen slupka je taková tuhá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.129 (?), 31.12.2012 22:29

Angeleno jsem koupil v supermarketu nekolikrat, podle mne je to na nic, gumova hmota, ktera hodne vydrzi. O pluotech nic nevim, rad bych se neco dozvedel, abych mel prehled, pestovani mne nutne nelaka, zejmena, kdyz o tom nic nevim. Pokud jsem se nekoho dotknul nebo urazil, timto se omlouvam. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.4 (?), 4.1.2013 10:12

Nemuzete srovnavat Angeleno koupene v supermarketu a utrhnute ze stromu.

Angeleno jako takove jsem si koupil loni na jare a prozatim roste do krasy.Doufam, ze se dockam i plodu.Plody jsem ochutnal loni v BG a musim rict, ze i kdyz jeste byly celkem tvrde, tak byly sladke.

Jinak supermarketovych zalezitosti bych se radsi obloukem vyhnul, pokud mate rad sve zdravi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 4.1.2013 10:57

Vyjadril jsem se velmi zjednodusene - Angeleno proste vykazuje dlouhou trvanlivost a i po dlouhe dobe dosti velkou tuhost duziny. Ja tedy preferuji peckoviny s podstatne mensi tuhosti. To je pak lepe pestovat pro sebe svestky nebo ryngle, kde takto dlouho trvanlivost ani tuhost nepotrebuji ani nechci. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.63 (?), 23.1.2013 17:04

Ale ked vydrží uskladnené 3 mesiace v pivnici, to znamená "vianočné"tak idem do toho...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 28.1.2013 21:58

Jinak co se tyce ochutnavek supermarketovych zalezitosti... treba blum... ci neceho podobneho, tak v USA davaji podtrzenou blumu do papiroveho sacku a pak k ni pridaji jablko nebo hrusku ci banan.Po dozrani ci lepe dojiti... dane ovoce rozdeli, aby nedoslo k prezrani a je hotovo... jeste jsem, ale nezkousel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.1.2013 11:51

Což o to, přidání jablka jako zdroje etylénu k dozrávajícím rajčatům, hruškám, aj je známá a používaná věc. Jablka urychlí dozrání, ale nedodají chybějící látky, o které ovoce přišlo kvůli předčasné sklizni (to je ten kumšt, odlišit plody podtržené od nezralých)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.1.2013 23:47

Tak snad se nam podari sklidit jednou z vlasniho... Prozatim kontroluji mlade lonske jarni stromky a jsou v dobre kondici, aspon na oko.Unor by uz mnel byt teply, tak jeste na rychlo obalim kminky bublinkovou folii a nektere stromky... broskve, merunky,asijske svestky a plumcoty jeste alobalem.

Nevite nekdo jestli Angeleno je asijska svestka nebo plumcot? Uz jsem to hledal a vysledek je 1:1.Dokonce na americkych webech to bylo nerozhodne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 17.2.2013 21:22

Tak si odpovim sam... Angeleno neni ani Pluot ani Plumcot..je to proste asijska svestka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika