Althanova renklóda - problém s plody



Stránky: 1,  2,  3,  4   
kyprik - (49) - 159.11 (?) 
18.5.2012 21:05, zobrazeno: 36920x

Dobrý den,

mám na zahradě několik let starou Althanovu renklódu a letos poprvé má velkou násadu plodů. Při odkvětu jsem provedl postřik proti pilatce a těšil jsem se na úrodu. Dnes jsem však zjistil problém - plody jsou viditelně v nepořádku, jsou na nich jakési šupinky a povlak. Prosím zkušenější pěstitele o radu a možné způsoby nápravy. Děkuji za rady. Mirek S. 



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 21.1 (?), 18.5.2012 21:11

Vy jste asi nekoukal na teploměr. Ráno mrzlo a to i u Vás. Náprava zní : počkat do příštího roku a modlit se, já to tak dělám už 3 roky a neúspěšně. Pro letošek máte sklizeno!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 18.5.2012 21:11

Tak podobně vypadají naše "trnky" (rozumějte švestky) po dnešním mrazu. Dokonce máme zmrzlé i angrešty (ty jsou nahnědlé) a to vidím poprvně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 2.8.2012 12:12

Tak nevím, jestli se vůbec dočkám nějakých "řádně" vyzrálých plodů Althanovy renglódy. Je jich tam pár a samozřejmě i tady řádí škodliví činitelé, v podobě všudypřítomných a nenachavých housenek obaleče švestkového. Už mně to připomíná říkanku nebo vlastně hádanku: "leze, leze po železe, nedá pokoj, až tam vleze". A ony vlezou opravdu všude a nevynechají ani ten nejmenší stromek. Předčasně zralé plody z housenkou uvnitř jsou o ničem a nejdou ani od pecky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 2.8.2012 13:57

Mě by taky zajímalo, jestli někdo sklízí pěknou úrodu z Althanovy-takových 15-20 kg kvalitních plodů. Já zatím nesklízím nic, snad je to opylovačem a to co zůstane na stromě skončí stejně na zemi.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 2.8.2012 14:51

Tak já mám ještě malý stromek. Občas jsou zaplozené stromy vidět. Nic mimořádného to sice není, ale pro zpestření sortimentu by to na dostatečně velkém stromě stačit mohlo. Že opylovačem je Zelená renglóda, to asi víte. Ochrana před obaleči a vosami je věc jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 5.149 (?), 2.8.2012 15:31

Pochopitelně vím, že Zelená rynglička je opylovač, ale vzpomínky na mládí jsou silnější. Než Zelená tak raději Althanova pryč. Mám vysazen stromek Malvazinky-někde jsem četl, že by mohla být také opylovačem. Původně jsem chtěl Vlašku, ale již před pěti lety jsem ji nesehnal.

       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 239.104 (?), 2.8.2012 17:34

Kamarád má Althanovu renklodu strom asi 15 let.Je silně napadena šárkou projevy na listech, na plodech ani náznak onemocnění, akorat na pecce jsou skvrny jako u meruněk.Postupně jak dozrává tak je nosí na ochutnání do práce a překvapuje mne jak se chut mění po par dnech.Vždycky je vynikající a při uplnem dozrání skvělá. Jeden rok byla uroda tak velka že z ní palil a mužu řict že i palenka se da poznat že je s té jeho Althanovky.Tak krásně voní.Dužnina je i při dozrání pěkně pevna a lahodně sladká.Kvuli te šarce jsem si ji  doposud nenarouboval, ale asi to udělám stojí za to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10009) - 70.240 (?), 2.8.2012 21:27

Pane JJM, pěkně jste to napsal o Althanově renglódě. Je to pochoutka a pevná, odlučitelná dužnina také není k zahození. Škoda, že nejspíš nebude tak plodná, jako třeba renglóda Oullinská. Letos byla Althanova "jeden květ", ale myslím si, že je ještě malá, takže hodně plodů shodila sama, ale možné taky je, že nebyly květy dobře opylené. Velká výhoda Oullinské renglódy je právě to, že je samosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 19.8.2012 0:03

Althanovou mam mezi Oulinskou a Wazonovou o kousek dal Nancyska a Cacanky.Takze letos obsypana do 18.5...pak probirka mrazem, ale i tak zustala spousta plodu.Je pravada, ze jich je i dnes hodne poskozeno mrazem, ale daji se jist.No pokud ovsem neni zrovna v ni obalec.Ten mne letos dost nas..l.Dokonce jsem si vsimnul, ze sykoram konadram take chutna spolu s vcelama a vosama.Srsne jsem tam nevidel.Velice chutna renklota, ale jak jsem jiz tady v jinem prispevku zminoval letos pro mne je kralovnou Cacanska Lepotica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika