Althanova a Oulinska ringlota



host - 42.206 (?) 
25.2.2019 20:10, zobrazeno: 3260x

Ahoj,

chcel by som kupit Althanovu ringlotu. Viem, ze je cudzoopeliva a skoro vsade pisu, ze vhodny opelovac je Zelena ringlota. Ja by som vsak namiesto zelenej chcel k nej Oulinsku. Boli by od seba cca 5-6m. Myslite, ze by sa navzajom opelili? Podla vsetkeho je Oulinska samoopeliva, tak ta by bola asi v poho. obavam sa o tu Althanovu. Okrem tych ringlot mam asi 100m od nich rozne druhy sliviek (Lepotica, Gabrovska, Haganta, Hanita, Duranzia, Valievka...). Snad by nieco z tych sliviek doletelo az k tej ringlote. Co poviete?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 184.133 (?), 26.2.2019 7:20

"To doletělo" zajišťují včely. Takže pokud jsou, máte úrodu. Pokud nejsou, budujte hmyzí domečky a do Altánky naroubujte pár větviček zelené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.240 (?), 26.2.2019 8:20

Vůbec bych to neřešil. Opylovacího hmyzu je zatím stále dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.133 (?), 16.2.2021 18:32

Dobrý den,

myslíte si že by opýlila Wazonova Renkloda a Renkloda Ontario Althanovu Renklodu? Chtěl bych si koupit tyto tři renklody ale nevím jestli by opýlili Althanovu. Kousek od místa mám dvě pološvestky Jojo. 

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.226 (?), 16.2.2021 23:16

Pro Althanovu uvádějí jako dobré opylovače Zelenou ryngli, Oulinskou a Vlašku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.133 (?), 17.2.2021 8:44

To já vím, ale chtěl jsem se zeptat jestli by Wazonova a Ontario opýlili Althanovu. Už nemám dostatek místa na Oulinskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 17.2.2021 9:05

Ten opylovač nemsí být jen ve vaši zahradě, stačí se podívat co mají lidi v okolí. Pokud nejste vyloženě na samotě u lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.133 (?), 17.2.2021 9:18

Soused má na zahradě Domácí Velkoplodou. Kousek od pozemku jsou čtyři neurčené slívy. Mužu jsem poslat fotky těch slív až budou zralý. Jinak dál už ožádné švestce nevím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 17.2.2021 9:59

Uvidíte jestli bude plodit. Ono třeba někdy někdo nemá úrodu a myslí, že příčinou je špatné opylení, ale u švestek a renklod to bývá pilatkou. Opylovač nemusí být samostatný strom, stačí třeba jednu větev přeroubovat doporučeným opylovačem, pokud se časem ukáže, že je to potřeba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika