Agenská



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
18.3.2018 15:07

Pecka je neodlučitelná od dužiny.

Podle literatury se pecka odlučuje u zralých plodů dobře až středně (?)  Nechutnal jsem ji, ale ten popis mi připomíná Toptaste - cukry převažují, pro některé je fádně sladká, pro jiné to nejlepší, co jedli. Mnozí taky oceňují chuť ne zcela zralých plodů, stejně tak uvádějí špatnou odlučitelnost pecky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.10.2017 12:46, zobrazeno: 2730x

Stará tolerantní odrůda původem z Francie, kde byla dovezena benediktínskými mnichy z křížových výprav, syn.(plum D' Agen, Ažanská slíva, Wegierka z Ažan.)Plody jsou střední velikosti 25-30 výjmečně 35 gramů.Slupka je tenká, temně červené barvy s šedým ojíněním.Dužina je tuhá středně šťavnatá, aromatická, s minimem kyselin, velmi sladká(nejsladší švestka) výborné chuti.Pecka je neodlučitelná od dužiny.Plody jsou vhodné na přímy konzum, na zpracování (povidla, cukrovinky),sušení, destilaci.Kromě Francie je velmi oblíbená v USA a Maďarsku.Občas je používaná i ke šlechtění (Stanley, Valjevka aj.)

Agenská
Agenská
Agenská - ze supermarketu
Agenská - ze supermarketu



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 18.3.2018 10:59

Tady jsem o "Ažanské slívě"psal a opravdu to není žádná jalovina bez aromatu.Naopak ty kupované podtržené plody přípomínaly Durancie té nejvyšší kvality.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.3.2018 15:07

Pecka je neodlučitelná od dužiny.

Podle literatury se pecka odlučuje u zralých plodů dobře až středně (?)  Nechutnal jsem ji, ale ten popis mi připomíná Toptaste - cukry převažují, pro některé je fádně sladká, pro jiné to nejlepší, co jedli. Mnozí taky oceňují chuť ne zcela zralých plodů, stejně tak uvádějí špatnou odlučitelnost pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 139.251 (?), 9.9.2021 0:34

Ano ide horšie oddeliť od kôstky ale hlavne tie nie uplne zrelé. Jedna z najsladších a najchutnejších. Nezrelé plody sú sladké, a zrelé sú ako cukor. Veľkosť plodov je stredná. V madarsku pod nazvom Ageni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 21.9.2021 18:27

Druhá úroda Ažanské slívy na čtyřletém stromku.Slívy jsou střední velikosti okolo 30 gramů, pevné středně šťavnaté, pecka jde špatně oddělit od dužiny.Chuťově velmi sladká (nad 32 Brix) slušně aromatická výborná.Za mě jedna z nejkvalitnějších slivoní v letošním roce.yes Chuťově výraznější jsou jen Černčická, Dolanka, Šlapanická a Vlaška.

Agenská
Agenská
Agenská
Agenská
Agenská
Agenská
Agenská
Agenská
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 110.254 (?), 21.9.2021 19:15

Originál názov d, Agen kámošová prvá úroda.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika