A co vaše švestky 2020



host - 234.248 (?)
29.8.2020 13:26

Toptaste je zvláštní odrůda s větší či menší rozmanitostí kvality plodů v různých letech. Letos mě připadá, že mám místo jedné odrůdy několik odrůd na jednom stromě. Kvalitní jsou jen velké tuhé plody. Další rozdíl v chuti je i na různých podnožích. Letos jsou nejlepší VV plody na Krymsk I.  Stanley na myrobalánu u mě ještě není zralý.  Jirka, Poděbrady. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
ITBrno - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 100.100 (?), 14.8.2020 12:18

ano je to odrůda Calypso tedy kříženec Čač.lepotica x Opal, za mě moc dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.8.2020 20:32

Tak příšernou švestkovou sezónu jsem dlouho nezažil. Jediné ocenění za vynikající práci si zaslouží moniliová hniloba, která pracuje rychle, bezchybně a plní plán na 200 procent Plody některých odrůd jsem vůbec neochutnal. Co se týče chuti, tak nezklamala jen Hanita a švestkou sezóny vyhlašuju ZR. Znáte ZR, nebo-li Zelenou renglódu? Moniliová hniloba mně toho sice moc nenechala, ale přesto ty pevné zelené kuličky s tou svojí typicky sladkou, ale plnou koncentrovanou chutí znovu nadchly. Propadáků bylo letos víc než dost, poslední adept bude zřejmě Stanley. Čačanská lepotica, která zůstala ještě teď na stromě je nedobrá, kyselá, sladších bylo jen pár plodů. Nezklamala ani Toptaste, ale je jich letos strašně málo. Kompletně shnila Topfive, Čačanská rodná. Na Gabrovské není skoro nic. Oceňuju Bystrickou muškátovou. I když nejsou plody ještě vyzrálé, už mají tu svoji muškátovou příchuť. Zvláštní případ je Azura. Atraktivní plody slušné velikosti s pevnou, šťavnatou dužninou jdou krásně od pecky, ale bohužel s rušivou kyselostí, která kazí celkový dojem jinak poměrně kvalitních švestek. Plody Azury nehnijí, jsou dlouho vybarvené, ty měkčí jsou jakoby zralé, ale kyselost přetrvává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.8.2020 11:42

Horší švestkový rok se většinou projevuje tím, že Stanley a Toptaste nejdou dobře od pecky, přesně jako letos.

Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.248 (?), 29.8.2020 13:26

Toptaste je zvláštní odrůda s větší či menší rozmanitostí kvality plodů v různých letech. Letos mě připadá, že mám místo jedné odrůdy několik odrůd na jednom stromě. Kvalitní jsou jen velké tuhé plody. Další rozdíl v chuti je i na různých podnožích. Letos jsou nejlepší VV plody na Krymsk I.  Stanley na myrobalánu u mě ještě není zralý.  Jirka, Poděbrady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.8.2020 15:50

Jako plody Toptaste jsou pro mě chuťově výborné i letos. Vždy oceňuji tu výraznou navinule sladkou až sladkou chuť. Nyní ještě i s těmi kyselinami. Do fádně sladké chuti to je momentálně hodně daleko. Kam se hrabe takový Stanley. Na stromu č.1 jdou hůře od pecky, ale chuť je pro mě standartně výborná. Ale je toho letos nějak málo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 29.8.2020 20:27

Toptasty už jsou tady ve fázi fádní přeslazenosti a hodí se už jen na povidla nebo do sudu.Od pecky jdou dobře i ty roztékájící se plody.To nejlepší ze švestek se už vybarvuje.

Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Toptaste
Domácí velkoplodá bílý klon
Domácí velkoplodá bílý klon
Bystrická zlatka
Bystrická zlatka
Bystrická muškátová
Bystrická muškátová
Šlapanická
Šlapanická
Dolanka
Dolanka
Čerčická
Čerčická
Domácí velkoplodá
Domácí velkoplodá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.181 (?), 29.8.2020 15:18

Tak to nebudete ze švestek pane Petře letos ani pálit :-(Meruněk jste se taky moc nenajedl, tak alespoň máte broskve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.34 (?), 29.8.2020 12:09

Náš "sloupovitý" Imperial děs běs - 90% plodů je červivých.

Po loňském fiasku (taky 90% plodů červivých) jsem letos při rozkvětu provedla postřik, ale zjevně nezabral. Něco musím dělat blbě :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 29.8.2020 18:28

Asi nevíte, že propad plůdků po odkvětu způsobuje jiný škůdce, než červivost zrajících plodůcool, to první je pilatka, to druhé obaleč... A navíc se začíná rozlézat tmavka-ta úřaduje cca v mezidobíangry! Všechno je to hmyz-vosička, motýlek, mouchasad, v plodech jejich vývoj.stadium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.138 (?), 29.8.2020 20:19
Švestka domácí ještě ne úplně zralá počítám tak ještě tyden dva... Jedno nechápu proč shodila listy zdá se mi to brzo
Domácí švestka
Domácí švestka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika