Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
přesný výraz

Slivoně > A co vaše švestky 2020

A co vaše švestky 2020

ITBrno (9) - xxx.xxx.100.100 (?)
14.8.2020 12:18

ano je to odrůda Calypso tedy kříženec Čač.lepotica x Opal, za mě moc dobrá.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
   << Předchozí příspěvky | 1, 2, 3, 4, 5   

A co vaše švestky 2020

morvai (137) - xxx.xxx.166.130 (?), 9.8.2020 11:01
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Pekný deň.Dakujem Vám pán Petr za pochvaľu, veľmi si to vážim od takého skvelého pestovateľa ako ste Vy.No na druhej strane možno mám aj šťastie, že sa tým odrodám ktoré mám vysadené darí v mojej polohe 112 mnm,15 km od Nových Zámkov.Na chuť tej Haromy sa už aj ja veľmi teším, ked sa čo i len trocha priblíži chuťovo Hanite, tak už budem s ňou spokojný.V budúcej sezone by my už mali priniesť úrodu odrody Anna späth a Avalon, budem veľmi zvedavý na ich kvalitu.Bohužial o tej marhuľke Iziagat neviem nič napísať, kedže ju nemám, ale podľa toho čo som o nej čítal, by mala byť chuťovo výborná, ale to je zas vec pohľadu, ved aj o slivke Amers všade píšu, že má chuť vynikajúcu, no zatiaľ to veľmi nepotvrdila, v minulej sezone som mal na nej asi 10 plodov, ale výbornú chuť mal len 1 plod, v tejto sezone na Amers asi vyskúšam plody nechať čo najviac dozrieť na strome, možno tak dosiahnu tú vynikajúcu chuť.

Připojit reakci   

A co vaše švestky 2020

host - xxx.xxx.68.117 (?), 9.8.2020 13:08
U nás je nejvíc "Karlátek"... Durancie a nové odrůdy letos bohužel zmrzly.
Obrázky:
Domácí Velkoplodá 9.8.2020
Domácí Velkoplodá 9.8.2020
Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

host - xxx.xxx.172.9 (?), 9.8.2020 18:36

Takže zo sortimentu ktorý mám vysadený ja mám akotak zrelý ešte len Topstar. Po minulá roky výborná chuť, ale ten čo som okoštoval dnes tak nič moc, ale ešte na strome zopár dní vydrží, tak uvidím. Čo sa týka množstva, vyzerá to u sliviek tento rok na celkovú spokojnosť Čo sa týka kvality, tá je zatiaľ otázna. čakám až mi dozrejú dalšie odrody /čač.rodná, stanley, Tuleu gras, durandzia, a zakončí to presenta- z tej mám trocha obavy či stihne tento rok vyzrieť/    

Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

Petr z Pardubic (7319) - xxx.xxx.196.17 (?), 10.8.2020 12:22

Určitě není všem dnům konec, a i když ta Katinka byla propadák, tak ty včera natrhané lepotice se dnes zdají jako každoroční běžný standart. Prozatím asi nejchutnější byla Čačanská raná, bohužel moniliová hniloba byla rychlejší a hlavně je třeba trefit optimální zralost, kdy plody nejsou už kyselé a před tím, než zmoučnatí. Co se týče Haromy, tak se zdá, že plody nejsou sice chuťově až tak podobné Hanitě, ale mají dosti výraznou chuť, což se "počítá". Pán, co píše, že má jen karlátka, čili Domácí švestky, tak má to nejlepší, co existuje. Domácí švestka nebyla překonaná a nejlépe to dělá pan Jiří (FM), který sbírá klony Domácích švestek. 

Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

ITBrno (9) - xxx.xxx.100.100 (?), 11.8.2020 7:22

u nás švestky nádherný, velký a hlavně už sežraný mnou :-) 

Obrázky:
švestka
švestka
Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

Petr z Pardubic (7319) - xxx.xxx.196.17 (?), 11.8.2020 13:10

Takhle z dálky nepoznám, jestli je na té fotce Čačanská lepotica, ale mám tuto odrůdu dlouhodobě v oblibě, i když to není v chuti ani Hanita ani Domácí švestka. yes

Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

ITBrno (9) - xxx.xxx.100.100 (?), 14.8.2020 12:18

ano je to odrůda Calypso tedy kříženec Čač.lepotica x Opal, za mě moc dobrá.

Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

Petr z Pardubic (7319) - xxx.xxx.70.240 (?), 28.8.2020 20:32

Tak příšernou švestkovou sezónu jsem dlouho nezažil. Jediné ocenění za vynikající práci si zaslouží moniliová hniloba, která pracuje rychle, bezchybně a plní plán na 200 procent Plody některých odrůd jsem vůbec neochutnal. Co se týče chuti, tak nezklamala jen Hanita a švestkou sezóny vyhlašuju ZR. Znáte ZR, nebo-li Zelenou renglódu? Moniliová hniloba mně toho sice moc nenechala, ale přesto ty pevné zelené kuličky s tou svojí typicky sladkou, ale plnou koncentrovanou chutí znovu nadchly. Propadáků bylo letos víc než dost, poslední adept bude zřejmě Stanley. Čačanská lepotica, která zůstala ještě teď na stromě je nedobrá, kyselá, sladších bylo jen pár plodů. Nezklamala ani Toptaste, ale je jich letos strašně málo. Kompletně shnila Topfive, Čačanská rodná. Na Gabrovské není skoro nic. Oceňuju Bystrickou muškátovou. I když nejsou plody ještě vyzrálé, už mají tu svoji muškátovou příchuť. Zvláštní případ je Azura. Atraktivní plody slušné velikosti s pevnou, šťavnatou dužninou jdou krásně od pecky, ale bohužel s rušivou kyselostí, která kazí celkový dojem jinak poměrně kvalitních švestek. Plody Azury nehnijí, jsou dlouho vybarvené, ty měkčí jsou jakoby zralé, ale kyselost přetrvává.

Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

Petr z Pardubic (7319) - xxx.xxx.70.240 (?), 29.8.2020 11:42

Horší švestkový rok se většinou projevuje tím, že Stanley a Toptaste nejdou dobře od pecky, přesně jako letos.

Obrázky:
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Stanley
Připojit reakci

A co vaše švestky 2020

host - xxx.xxx.234.248 (?), 29.8.2020 13:26

Toptaste je zvláštní odrůda s větší či menší rozmanitostí kvality plodů v různých letech. Letos mě připadá, že mám místo jedné odrůdy několik odrůd na jednom stromě. Kvalitní jsou jen velké tuhé plody. Další rozdíl v chuti je i na různých podnožích. Letos jsou nejlepší VV plody na Krymsk I.  Stanley na myrobalánu u mě ještě není zralý.  Jirka, Poděbrady. 

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov krůt22.9.2020
Chov krůt21.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa20.9.2020
Slepice - kolik potřebují místa18.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Překrmení brojleři? Váha 5-6 kg14.9.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020