Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na tomto stromčeku už niekto experimentoval, lebo na obr. 2 a 3 celkom pekne vidieť akože terminál a 3 kostrové konáre. Aspoň taký tam vidím zámer. Potom ale z nejakého dôvodu (vidieť pekne na obr. 3) opäť strihol konárik vedúci von z koruny dosť nakrátko (Prečo? Podľa mňa to bol zbytočný rez. Ja by som ten konár nechal ďalej rásť, smerovanie von z koruny bolo dobré, ten konárik mohol zosilnieť) a strihol ho už asi niekedy na konci sezóny - a vytvorili sa tam tie malé tenké metličky.

Ja by som sa pozrel v prvom rade na výšku v akej je zapestovaná korunka. Vyhovuje Vám tá výška, nevyhovuje? Má to aspoň 70 cm od úrovne zeminy v kvetináči? Ak ste autor tých prechádzajúcich rezov, tak by Vám ta výška mala vyhovovať. Ak Vám ta výška nevyhovuje, tak by som to tiež ostrihal ako Marek-TT - iba na hrotiak (špičák), v mnou požadovanej výške + 2-3 púčiky by som ten terminál strihol, asi na vnútorný púčik, lebo ten terminál teraz akokeby utekal do strany. Ak Vám výška korunky vyhovuje, tak by som asi iba odstrihol niektoré duplicitné a slabšie výhonky, ktoré vyrastajú z tých 3 kostrových konárov, inými slovami - z tých metličiek by som nechal iba 1 výhon, najlepšie taký, čo smeruje von z koruny a ten by som strihol na vonkajší púčik. Alebo by možno šlo niektoré tie duplicitné výhonky neodstrihnúť úplne, ale ich iba zakrátiť a podriadiť ich tomu ponechanému predlžujúcemu výhonu - ale to by ten výhon, ktorý chceme ponechať musel zostať dlhší, aby si zachoval dominanciu, a zase, otázka je, či je ten ktorý výhon dostatočne hrubý... Asi nejak intuitívne by som sa rozhodoval, či tie tenké konáriky z metličiek úplne poodstrihovať, alebo iba silne pozakracovať na vonkajší púčik. Vyčkajte ešte na rady skúsenejších. Igor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika