Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Měla bych prosím také dotaz ohledně stříhání švestky a omlouvám se za amatérské dotazy - jsou to mé první zasazené stromky. Nějakou dobu jsem hledala vhodnou odrůdu (spolu s meruňkou), zvolila Hanitu na podnoži zelená ryngle. Vybrala jsem vhodné místo, díra byla dostatečná, zem jsem namíchala se substrátem, trochu kompostu a přidala Cererit, ustřihla pár lehce zalomených kořenů, ostatní trochu zkrátila a zasadila. Pak přišel na řadu řez a problém - i když jsem dobu hledala informace, koukla na několik video ukázek, čekala jsem slivoň s terminálem a ona je asi založená jako kotlovitá koruna? Jde to ustřihnout tak, aby v budoucnu nějaká větev šla jako terminál použít (ještě třeba teprve vyrašit)? Nebo je to hloupost a jen některé z větví vystřihnout a pokusit se tvarovat kotlovitou korunu? Popř. které by bylo nejlepší dát pryč? Větve jsou bohužel jen ze "3" stran, zadní strana je uplně bez větví - je pravděpodobné, že se tam ještě nějaká větev založí? Zatím jsem je jen lehce zkrátila, v dolní části prostřihla..je lepší je zatím nechat delší a jak se u peckovin doporučuje je pak zkrátit znovu ještě před květem? Děkuji.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika