Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže v našej oblasti (okres Trenčín nadmorská výška cca 220m) to vyzerá asi takto: V záhrade pri dome mám 3 stromy slivky bystrickej cca 15-20 ročné po minuloročnej prekvapivej nadúrode tento rok iba minimálne zakvitla čiže sa prejavila striedavá plodnosť. Naviac začínajú vysychať a takisto zaberajú miesto pre novú garáž to znamená že na jeseň pôjdu zrezať určite minimálne 2 z nich. 2 stromy špendlíka žltého (belovice) tento rok konečne vyzerá že by z nich niečo mohlo byť. 2 stromy ringloty althanovej (cca 8-10 ročné) zasadené v nekvalitnej pôde akosi som zanedbal prihnojenie čo znamená že mali iba minimálne prírastky zakvitnuté boli krásne ale násada je biedna navyše na plodoch ktoré ostali si aj napriek postreku pochutnáva piliarka (počasie bolo také že sa takmer ani nedalo kedy striekať). 1 strom ringloty zelenej detto. Ďalej mám po dvoch stročekoch z odrody Topstar plus a Presenta asi štvorročné,  minulý rok sa ukázalo prvých pár plodov. Vyzerá že sú zatial z mojich stromčekov najodolnejšie voči škodcom aj chorobám, ale od takých mladých stromčekov sa veľké úrody čakať nedajú. Tento rok na jar som zasadil ešte 2 stromky Čačanskej rodnej. Na pozemku pri chate mám niekoľko mladých durandzií ktoré ešte neplodily, a 3 väčšie ktoré plodia už asi 5 rokov. Tam tiež vyzerá že by mohla byť tento rok aspon aká taká úroda. Celkovo stromy jarné mrazíky prežili takmer úplne bez škôd okrem orecha královského na chate ktorý vymrzol. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika