Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám Špendlík katalonský, aspoň mi to tvrdil prodejce, ale vzhledem k tomu, že nejstarší stromy mám 10 let a jsou absolutně bez náznaku šarky, ani na listech, tak tomu i věřím;-) (Musím to zaklepat)

Jinak jsem v lokalitě, kde šarka běžně řádí a trnky netolerantní vůči šarce jsem již několikrát vykopával.

Zatím mám s plody bohužel jen zkušenost z posledních 2 let (kvůli špatnému řezu stromů).

Zkušenost je taková, že bez postřiku proti pilatce je úroda minimálně o 50% nižší.

Dále někdo je tu zatracoval, že za deště spadnou dříve než dozrají. Toto potvrzeno nemám, ale už si moc nepamatuji jestli loni vůbec nějaké deště přes léto v době zrání byly.

A to hlavní, chuť a vůni špendlíku žlutého si pamamtuji pouze z dětství, ale katalonský dle mě za ním lehce pokulhává.

Pokud letos přežijí mrazy a pilatku, (měl jsem v květu skoro všechny) dám vědět opakovanou zkušenost. Sadař

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika