Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano jsem to já pod dříve RONY. Vývoj neznámé choroby nastal před mnoha lety asi takto. Na 33 arů sadu bylo tak 60 ks švestek a protože už byla u nás šarka cca tak od roku 1984, tak jakmile se objevily odrůdy Čačanská najbolaja, rodná a lepotica, tak jsem vysadil postupně asi 10 ks. První projev byl, že spodní obrost se na jaře projevil jako suchý a v dalších letech to směruje k vrcholu. Samozřejmě, že jsem jej odstranil a běžně švestky ošetřoval proti pilatce. Co bylo zajímavé, tak bylo postižení zhruba stejné jak o stromků 3-letých, tak i 12-ti letých. Všechno šlo časem pryč a bylo nahrazeno Stanley a Valjevkou. Stanley "odumírala a bujela". Ty přeživší kolmé větve měly až metrové přírustky za rok a na stromek se nedalo ani pohledět. Nasadil jsem hned se nově objevené JOJO. Už v 2. a třetím roku jsem na jaře zjistil veké úmrtí postranného obrostu. Přesto jsem stromky ošetřoval a dokonce i zarodily a pak už byl konec jak bude vidět na přiložené fotce téhož stromku. ještě jednu pozoruhodnost mám zachycenou na foto. Některé stromy Domácí (šarkové) jsem částečně přerouboval Čačanskou. Čačanka rodila, dosáhla síly až 10 cm a pak větvě odumřely. Paradoxem je, že ty šarkové stromy (Domácí) už několik let s odstraněnými silnými větvemi pokračují v růstu a rodí. Viz foto uřezaných silných větví.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika