Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám na zahradě velmi staré Domácí švestky. Odhaduji že jim moc do 80 let nechybí. Ti co je sázeli již dávno nežijí. Postupně stromy likviduji.  Asi před osmi lety kvůli silnému napadení puklicí jsem byl nucen stromy hodně ořezat. I když mají příznaky šárky tak téměř každý rok slušně rodí. Většina stromů Domácích byla roubována na myrobalánu. Tyto stromy dosahovaly úctyhodných rozměrů a z jednoho stromu bylo běžně přes 2.5q švestek. Obvod kmene u jednoho stromu byl 165 cm. Další staré stromy Domácí byly posazeny z odkopků. Je zajímavé, že těchto púvodních Domácích bylo na zahradě několik různých druhů. V jednom místě zahrady jsem záměrně nechal asi před deseti lety bez přesazení růst nové odkopky. Tyto stromky nastoupily velmi brzy do plodnosti a každý rok na nich mám i přes příznaky šárky. velmi slušnou úrodu.  Letos jsem měl strach aby se mě větve  pod náporem plodů nepolámaly. Jinak pokud se odkopek přesadí trvá přes 10 let než začne rodit.  Moje zkušenost s původní Domácí /u nás s Bysřičkou/  je, že pokud rodí tak se ji snažím zachovat co nejdéle.  Koupil jsem i několik Domácích velkoplodých ze školky. Zatím mě zklamaly. Nevím proč nesou ve jménu velkoplodé, když mají plody dosti drobné a poloviční než moje púvodní Domácí. Nejvíce podobné Domácí se mně jeví Gabrovská. Mám u ní ale problémy s velkým propadem ještě malých plůdků i když násada bývá velká.  Moje zahrada se nachází v 380m n.m. na Jižním Valašsku.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika