Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nechci opakovaně vyzdvihovat kvalitu odrůd, které byly zmíněné - Katinku, Hanitu, Toptaste. Zmíním ty méně probírané.
Z letních bych vyzdvihl odrůdu Carpatin - velmi dobrá chuť, velikost plodů, plodnost. Možná sklon k moniliové hnilobě je vyšší.
 Další odrůdou je Kalipso, s velmi dobrou aromatickou chutí, většími plody, rovněž vysoce plodná. Hodně zralé plody jsou trochu měkší.
  K cenným skorým odrůdám řadím Opál. Její plodnost je bezkonkurenční, chuť a zejména sladkost na tak ranou slívu až překvapující. Škoda, že při mimořádných úrodách jsou klulaté plody malé. 
  Z Topů bývá málo zmiňovaný Topgigant. U obrovských švestek se málokdy čeká mimořádně koncentrovaná aromatická chuť Ani Topgigant ji nemá. Ale chutí neurazí, Je příjemně sladká, chutná mi víc než lepotica.
   Doprých pozdních švestek je celá řada. Já je ale pomalu opouštím. Z několika důvodů:
1. V nepříznivé poloze v horších letech mohou totálně zklamat. V říjnu změknou, ale chuť zůstane nezralá
2. V době jejich zralosti jsme už ovocem dost zmlsaní, konkurence nejchutnějších jablek a hrušek je velká.
3. V době podzimních plískanic, kdy je ráno jinovatka a večer se brzy stmívá, mě sbírání švestek opravdu nebaví. To povalovat se koncem července v podvečer   v trávě pod zralou Katinkou a nasávat tu omamnou vůni jejich plodů, to je zážitek takřka erotický.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika