Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Měkké plody se rychleji rozvářejí, ale pokud se plody připékají, není to problém odrůdy, nýbrž technologie vaření. Povidle lze uvařit i z tvrdých plodů.

Varím povidla z rôznych odrôd už niekolko desiatok rokov. Z Duranzie, Domácej,Čačanskej rodnej sa uvaria bez problémov. Z Presenty som to skúsil dvakrát a vždy sa slivky pripiekli-plody sa nerozvárali. Žeby som nevedel uvariť povidla? Tak to sa mi nezdá že za tých niekoľko desiatok rokov som sa to nenaučil. Alebo potrebuje Presenta oproti iným odrodám špeciálnu technológiu na varenie povidiel? Tak mi ju prezraďte nech som múdrejší.

To je otázka U mně má kyselin až příliš.

U vás má Presenta preto vela kyselín lebo máte velmi nevhodnú polohu na pestovanie Presenty. U mňa je to podla toho aký je september. Minulý rok dozrela a bola aj dosť sladká lebo september bol slnečný a teplý.Mala viac cukru ako Domáca ale menej kyselín. Tento rok ju zatial zrelú nemám a ak bude takéto chladné a daždivé počasie trvať aj ďalej tak ani nedozreje. Mám jeden 13 ročný strom Presenty a ďalší by som do mojej pestovateľskej polohy už nevysadil.  

Testy na pálení jsou zavádějící, když nezohledňují polohu.

To je pravda.

                                                                                      Jano    

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika