Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Měl jsem dnes možnost zakoupit od velkopěstitele ze sousedního kraje švestky odrůdy Presenta. Plody jsou větší než ty moje a mají přímo předpisovou (řádnou) velikost, pohybující se mezi 30 až 40 gramy. Jejich dužnina je pevná, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je také řádná, jak se na tuto pozdní odrůdu sluší a patří. Zajímalo by mě, jestli by plody ponechané na stromech, ještě dodatečně získaly nějaké ty cukry navíc. Ale co se týče pevnosti plodů, tak ty vykazují už zralost dostatečnou. Plody které jsou vyzrálejší a sladší jsou tedy výborným zakončením švestkové sezóny, určitě jsou nejlepšími zářijovými plody, co jsem měl možnost ochutnat a připomínají opravdové švestky. Pokud se někdo snažil prodloužit sezónu Domácí švestky až do teď, tak Presenta je asi nejzdařilejší pokus. Moje plody jsou menší, vykazují stejně dobrou, výraznou chuť, ale chybí jim ještě cukr. Zakoupil jsem ještě pro porovnání Tophity. S těmi svými je porovnat mohu, jelikož jsem je už otrhal a skladuji je v chladnější místnosti. Kupované Tophity jsou někdy o něco sladší a některé přezrálé vykazují typickou čačanskou příchuť. Přímo v nich cítím Č.najbolju. Moje tak sladké nejsou, za to jsou “říznější“. Ta přezrálost nebo delší uskladnění u dost měkkých plodů může vést až k dojmu určité fádnosti. Tophit se velkopěstitelům samozřejmě dobře prodává, protože jde o velké a atraktivně vybarvené ovoce. Koupil jsem ještě nějaké Presidenty, ale tam se těžko chytá optimální zralost, takže není nad ty vlastnoručně vypěstované a tudíž ve správnou dobu utržené.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika