Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Další moderní německou odrůdou (universita Stuttgart), která se zabydluje v našich zahradách je slivoň HAGANTA (Čačanská najbolja x Valor). Prozatím je asi přehnané tvrdit, že co mně chuťově nesplnil Valor, splňuje mně Haganta. Narážím tím na hodnocení Valoru v Obrazovém atlase peckovin 1 a to: značně vysoký obsah cukrů a kyselin v plodech. Valor ještě komplexně hodnotit nemohu a stejně tak ani Hagantu. Minulý rok pouze tři velké plody u Haganty měly podobně špatnou chuť, jako plody Haganty kupované v marketu. Těžko říct, jestli to mělo příčinu v podtržení nebo naopak přezrání, ale u těch kupovaných plodů je to vždy spíše zapřičiněno jejich podtržením. Letos mám plodů opět málo na slabě rostoucím stromku. Růst se ale uvádí jako středně silný až slabý. Chuť letošních plodů, které mají zhruba kolem 40 gramů mě ale celkem dost překvapila. Zřejmě se až teď projevuje jejich standartní chuť. Jak ji ale popsat? Jedině snad zase opakovat moji oblíbenou charakteristiku a to chuť ostře navinulá až navinule sladká s dodatkem, velmi příjemně osvěžující. Od křížence Čačanské najbolji a Valoru by se něco podobného dalo očekávat. Opravdu velmi příjemná, jakoby "nová", nezvyklá slivoňová chuť. Uvidíme, jak se Haganta chuťově projeví v dalších letech. Pokud vím, tak velkým příznivcem Haganty je i Miloš.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika