Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ahoj Davide. Je fajn číst zase po čase Tvoje příspěvky o nových odrůdách peckovin. Na plody Topkingu a Topgigantu si budu muset ještě počkat, ale snad už příští rok něco ukáží. Tvoje zpráva je pozitivní, protože tyto "Top" odrůdy zatím mnoho neukázaly. Obrovským a největším zklamáním je pro mě zatím ze známých důvodů Toptaste. Pokud bude Topking dobře doplňovat odrůdy o kterých jsi psal, tak budeme spokojeni. Chtěl jsem nafotit nějaké plody švestek, hlavně pro porovnání tvaru plodů odrůdy Topper(?) a Valjevku, ale všiml jsem si, že jsou tvarově úplně stejné a ještě k tomu se k nim přidaly prakticky naprosto tvarově stejné plody Joja, takže jsem to nakonec vypustil. Vypadá to, že Topper by mohla být opravdu Valjevka. Tvar plodu u Valjevky a Joja (hruškovitý tvar, nebo spíše charakteristické zůžení směrem ke stopce plodu) jsou podobné zřejmě proto, že jedním z rodičů je odrůda Stanley a je jim tvarově také dost podobná. Chybí mi pro dobré porovnání větší plodnost zatím malých stromků Valjevek. U té největší, asi mylně považované za Topper (podle visačky) je při menším počtu plodů chuť celkem příjemně aromaticky švestková a dalo by se dobře usoudit, že křížením odrůd Agenská a Stanley lze takové chuti opravdu u Valjevky dosáhnout. Mám vždycky nutkání plody na stromě nechat co nejdéle, pro dosažení ještě silnějšího aromatu, ale chuť je stále stejná a k žádnému posunu už nedojde. A to i přes to, že se jedná pomologicky o pravou švestku. Stejně tak k žádnému posunu nedocházelo ani u pravé švestky Vlaška (té mojí) a nedochází k němu ani u pravé švestky Toptaste.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika