Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 
Při vkládání příspěvků prosím respektujte pravidla pro vkládání příspěvků. Pro vyhledávání obchodů, poskytovatelů služeb a nejvýhodnějších cen použijte internetové katalogy, srovnávače a vyhledávače, pro inzerci pak specializované inzertní a aukční servery.

Diskusní příspěvky nesmí obsahovat díla (texty, fotografie nebo ilustrace) jiných autorů (například z knih, časopisů nebo jiných webových stránek).
Připojit reakci do diskuze Nezabúdli ste na sýkorky?
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Prikladám zopár foto kŕmiacich sa sýkoriek. Keď im nasypem kŕmitko, tak za chvílu je to len taký "frngot".

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG.
Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů a rozměry 4920x3218 obrazových bodů.
Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Souhlas autora:*Jako autor příspěvku souhlasím s jeho časově neomezeným zveřejněním na serveru ZAHRADA.cz
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
Stránky: 1, 2, 3, 4, 5...>   

Nezabúdli ste na sýkorky?

Paľo. (1739) - xxx.xxx.177.41 (?)
12.2.2012 20:19
Tento příspěvek (zjistit adresu)

Minulú zimu som zavesil do koruny marhule tukové loptičky so semienkami balené v plastových sieťkach. Keď ich zbadala prvá koňadra, ihneď privolala ostatné kamarátky a potom už sme sa len z okna izby zabávali na akrobatických kúskoch malých nezbedníc. V priebehu 2-3 týždňov ostali sieťky prázdne. Túto zimu ale nepriletela žiadna. Tuhé zimy zlikvidujú až 80 % populácie užitočných hmyzožravých sýkoriek. Koňadry som v tomto roku videl iba v rozrábkarni mäsa na kopaniciach, kam chodím raz mesačne dozorovať. Majteľ rozrábkarne si každoročne získa ich pozornosť kúskom hovädzieho loja zaveseného na oplotenie.

Obrázky:
Loptičky z Lidla zavesené na konároch aj položené v krmítku
Loptičky z Lidla zavesené na konároch aj položené v krmítku
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

host - xxx.xxx.54.27 (?), 12.2.2012 20:28
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

K nám létají, máme zavěšeno v síťkách syrové vnitřní sádlo a v krmítkách mají slunečnici. Je pravda, že je jich letos méně než jiné roky, ale i tak létalí sýkorky koňadry, zvonci, brhlík, stehlíci, dlask. Kosi a pěnkavy do krmítka nejdou, sbírají na zemi to, co těm nahoře upadne. Je radost se na ně dívat.

Obrázky:

Připojit reakci

Paľo. (1739) - xxx.xxx.177.41 (?), 12.2.2012 21:29

Kosi, vrabci, červenky a občas žltochvosti (rehci) sú u nás v záhradke často. Stehlíkov a dlaskov Vám závidím. Zväčša ich vidieť až za mestom, na bodliakoch a suchých burinách pri kraji cesty či polia. Bližšie k domom si u nás netrúfnu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.182 (?), 12.2.2012 22:11

Už toho letos sežrali pěkných pár kilo, začínám vždycky krmit v listopadu :-)) Lída

Připojit reakci

Paľo. (1739) - xxx.xxx.177.41 (?), 13.2.2012 8:01

Tie naše sýkorky buď pomrzli, alebo je požrali mačky. Vyšplhať sa v sekunde na vrchol tuje a zdrapnúť do zubov vrabca, nie je pre tie malé šelmy žiadny problém.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.54.27 (?), 13.2.2012 9:35

Takhle si zvykla jedna připomínat, že nesmíme zapomenout nasypat, vždycky po ránu ještě zaklepe. E

Obrázky:

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.242.167 (?), 13.2.2012 10:07

To je nádhera! laugh K nám do krmítka lítají celé "bandy" opeřenců ale zdá se mi že až pokud mráz trochu poleví. Sýkorek nějak ubylo, ale doufám že jsou jen někde zašité před zimou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.182 (?), 13.2.2012 10:56

To máte Mirku pravdu, když je silný mráz, tak nepřiletí. Jinak pravidelně před devátou ráno - hrdličky, kosi, brhlík, koňadry, modřinky, vrabci, zvonci, čížci, pěnkavy, stehlík - jenom mlynaříky jsem letos ještě neviděla...       Lída

Připojit reakci

m3f (5560) - xxx.xxx.242.167 (?), 13.2.2012 11:12

yes

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.2 (?), 13.2.2012 14:55

Tak to Vám paní Lído, závidím. Nejen, kolik Vám jich k domku lítá, ale také Vaši znalost ptáčkůyes. Já u krmítka poznám pouze sýkorky, vrabce a kosy. Budu muset nasadit brýle cool a také vzít atlas ptáků do ruky. (Manžel tvrdí, že tu bývají i sojky, straky - tedy na jablcích, které kvůli nim necháváme na stromě, ale letos v zimě jsem je neviděla.)

My jsme jim kromě semínek začali přidávat i rozlouskané vlašské ořechy (dle rad v Receptáři) a je u krmítka a pod krmítkem živo i v těchto třeskutých mrazech smiley. Lenča

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2, 3, 4, 5...>   
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?14.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?12.2.2020
Kdo mi zabíjí slepice?6.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Co mám dělat se vzteklým králíkem?3.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů