Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Otazka je - ako zalievate? Hadicou ku korenu, kvapkovou hadicou, rozprasovacom? Hlavne pri mladych stromoch sa mi neosvedcilo zalievanie hadicou do misy. Vyrobilo sa tak velmi jemne blato, ktore po obschnuti bolo tvrde ako skala, co malo neblahy vplyv na rast korenov. Odvtedy pouzivam len kvapkovu zavlahu alebo rozprasovace - pri ich pouziti sa nevytvoria veľké mláky vody, nedochádza k vytlačeniu vzduchu z pôdy. Uprednostňujem kvapkovú, tá je z tohto hľadiska najlepšia.

4 roky dozadu som kupoval pre seba aj pre suseda Toptaste a Maďarskú na myrobaláne, Leskoru na myrobaláne aj ZR. Kým ja som sadil do prekyprenej pôdy na hĺbku 2 rýľov (cca 40-50 cm) s polomerom 1-1,5m, a pravidelne cez leto výdatne polieval, sused vykopal len tolko, aby mu tam korene vosli a polial asi len na zaciatku. Jeho filozofia bola, ze to takto robil aj ked sadil prve stromy par rokov predtym a tym sa darilo. Lenze zabudol, ze vtedy zacinal s byvalym pollickom, ktore byvalo kazdy rok predtym orane a byvali tam zemiaky a podobne plodiny. Teraz mal uz len udupanu zem s obcasne kosenou burinou. Tak to aj dopadlo. Moje stromy maju pekne viac ako metrove prirastky (bez hnojenia), tie jeho tak max 30-50cm, v tomto suchom roku výrazne menej.

Ale to asi Vas pripad nebude, ked vravite, ze o vyzivu sa starate dobre. Jedine ak, s tou struktutou pody sa trochu pohrat.

Trnavsko 145 mnm

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika