Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vím, že někdo nemá rád slovo náhrada, ale uvádí se, že např. Č.rodná, Topper nebo Amers jsou možné náhrady za Domácí švestku, co se týče kvality plodů. Jelikož nemá Č.rodná za jednoho z rodičů Wagenheimovu, ale Stanley, nemá charakteristickou příchuť jako ostatní čačanské. Neprorazila na trh, tak jako ostatní možná proto, že je údajně citlivější na napadení šárkou, ale ne tolik jako Domácí švestka. V současné době zájem o ni stoupá. Má taky ještě jednu nepříjemnou vlastnost, a to, že stejně jako např. Hanita, má tenké, převislé výhony a špatně se tvaruje. Pravým opakem je např. Jojo. Jak jsem psal odrůda Topper poskytuje kvalitní plody jen pokud jich je na stromě rozumné množství. Pak jsou velmi chutné. Strom je to zvláštní. Má dosti řídkou korunu, výhony rostou všelijak, na větvích je po celé jejich délce množství drobného, plodonosného obrostu. Ještě chci říct, že jak jsem psal o kvalitě Č. ranné, tak co se týče úrodnosti, třeba ve srovnání s Katinkou, to je velký rozdíl. Katinka začíná plodit brzy i na myrobalánu, kdežto na Č. rannou si dlouho počkáte. Přitom Katinka se pro ní uvádí jako vhodný opylovač. Stromky u známého vypadaly dost mladě a přitom nějaké ty velké švestky měly. U mě potvůrka kvete dost, ale plody spočítáte na prstech. Strom jich poměrně dost schodí při červnovém propadu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika