Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Doplním: Po vybratí vedierok od jogurtu s kôstkami z chladničky 31.10.2018 (16 týždňov + 2 dni stratifikácie) som ich nechal na okne v izbe a 5.11. sa začalo vo vedierku s 9 kôstkami "čosi" klíčiť, tak som ten substrát rozhrnul a všetky kôstky resp. skontroloval. Zaujímavá je vyššia variabilita stavu tých kôstok ako u súboru s 3 kôstkami. Z 9 založených kôstok som našiel iba 8 ks, 1 zrejme zhnila alebo sa nejak rozložila, proste jej niet, a to som poctivo prehrabal celý substrát. A z ostávajúcich 8 kôstok - 3 kôstky sú stále v štádiu, že kôstka je stále neprasknutá (vyklíčia-nevyklíčia?), u 2 ks je kôstka prasknutá a cez prasklinu vidieť klíčok, ktorý sa ešte len bude tlačiť von a 3 ks vyklíčili - ale tiež ich rast je rozdielny, viac či menej bujný. Je to moja prvá stratifikácia, tak je to pre mňa zaujímavé, aj keď možno pre niekoho je to bežná prax. Prekvapuje ma, že je to až také rôznorodé, čakal som, že to bude vyrovnanejšie, že väčšina kôstok vyklíči a všetky rastlinky si budú viac-menej podobné. Ale nie je to tak. A z tých rastliniek, čo vyrástli z kôstok sa niektoré ťahajú do výšky a lístky zatiaľ neroztvárajú, sú tenké a dlhé, už asi 5-6 cm a iné majú výšku povedzme iba 3 cm a namiesto rastu nahor sa snažia roztvárať lístky, neťahajú sa až tak do výšky, aj stonky sú vizuálne trošku hrubšie oproti tým prvým. Ak budem musieť zo súboru 17 kôstok vybrať najsilnejšie jedince a tie nevyklíčené kôstky, neskoro naklíčené kôstky alebo slabo rastúce rastúce rastlinky považovať za málo životaschopné a teda ich vyradiť, tak tých schopnejších bude fakt iba pár ks. Čakal som, že ich bude o dosť viac. Z môjho pohľadu je tam veľká variabilita, ale to je možno normálne..(?!?) Nabudúce tých kôstok musím založiť na stratifikáciu viac, lebo veľa z nich bude asi nevyhovujúcich. Igor

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika