Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Je až neskutečné jaký je podnožový myrobalán vitální dřevina a jak dokáže za relativně krátkou dobu zaplevelit sad. Nechal jsem ho pár let růst ať mám podnože pro roubování. Na druhou stranu jsem tím i omlouval včasnou likvidaci jeho výmládků, kterou jsem hrubě podcenil... A přerostlo mi to přes hlavu a teď nevím co s tím. Vysoké štíhlé stromy, mnohdy vyšší než samotné švestky. Vyrostly v pásové výsadbě rybízů poblíž.. Přesadit a vykopat by je šlo už asi jen bagrem... Ty největší jsem už zkácel, a ten zbytek zatím nechávám na "pozorování"... A taky pro včely pro které je velmi atraktivní a první zdroj nektaru jak už psal kolega nahoře. A loni taky totiž pořádně zarodily. Vypadalo to jako na výstavě ovoce. Myslel jsem si, že když jsou švestky od jednoho výrobce, že i podnože používá stejné. A mi tam vyrostly myrobalány s plody žlutými, zelenými, modrými, červenými a někdy i hnědými až černými. Plody většinou velké, větší než Nancynská mirabelka. Šťavnaté, ale chuťově dost nevýrazné. A velmi brzy zhnily. Nahnívaly už i na stromech. Ale na pohled velmi atraktivní a lákající. Cukernatost jsem nezjišťoval. Tak se letos chystám, že před jejích konečnou likvidací je přeberu a naroubují všechny ty barvy do jednoho stromku. Okrasného nebo okrasných zasazeného nebo zasazených někde mimo sad u cesty pro "pobavení" kolemjdoucích a pro ozdobu krajiny... * Nechápu tu barevnou pestrost plodů, ale myslím, že se ty peckoviny mezi sebou nějak generativně pokřížily. V těch rybízech jsem je ještě nevyrýval a nezkoumal to. Má někdo podobné zkušenosti? Rafael
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika