Zavíječ zimostrázový - predátor



beneva - (25) - 64.13 (?) 
26.8.2019 8:56, zobrazeno: 2478x

Dnes jsem na vlastní oči viděla, jak jedna kosice a jedna sýkorka obhlížejí požraný buxusový plůtek a vyzobávají housenky zavíječe!!! Škoda, že na to nepřišli dřív, mohl být méně zdevastovaný. A nebo je to tím, že housenky zalezou dřív než se ptáci probudí? No každopádně posílejte svým zpěvným ptákům telepatickou myšlenku, aby šli ochutnat zavíječe. Třeba se to ujme a bude pokoj. :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 26.8.2019 12:07

Ne, že bych vám to nevěřila, už loni jsem se pozastavovala nad tím proč, když mám v zahradě doslova invazi ptáků(a kosi a drozdové vedou) mi každé jaro sežerou housenky kalinu a buxusy mi vloni sežraly taktéž. Než jsem to zaznamenala, byly v jednom místě některé buxusové koule po smrtisad Nezbývalo mi, že stříkat, totéž letos, jen jsem to chytila včas. Jasně, teď si můžu nasr... nikdo postříkané housenky žrát nebudeblush jenže kdybych čekala, až si ptactvo milostivě všimne, nemám už kouli ani jednufrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
beneva - (25) - 64.13 (?), 5.9.2019 8:56

Upřesňuji. Sýkorka baštila molýlka Zavíječe. A jak drbala do těch keříků, aby ho donutila vzlétnout, občas spadla housenka a ty sbírala kosice. Prima kooperace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.245 (?), 28.6.2020 13:20

Začínají se objevovat první dospělci. U mě zatím nic. Na lapácích čisto a sebrané kukly ve skleničce se ještě nepohly. Uvidíme v pondělí.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.95 (?), 11.7.2021 22:01

Dobrý deň, Chcem oživiť túto diskusiu. Vlani mi húsenice takmer zničily kry. V tomto roku? Prekvapenie. Pred mesiacom som prehľadal všetky kry a ledva som našiel tri húsenice. Dnes ani jednu! Kry sú úplne zdravé a bujne rastú. Takto je to všade naokolí. Húsenice zmizli úplne bez stopy a krušpány sa veľkolepo omladili. Skvelé, nech to vydrží. Ako je to u vás? Čítal som vlani odborné články na túto tému. Vedci zo západnej Európy písali, že chcú doviezť z Číny choroby a predátorov proti tejto húsenici. Žeby to stihli a vykonali? Isté je, že sa muselo udiať niečo závažné. Taký invázny hmyz by sa sám od seba len tak nevytratil. Mimochodom, o vtákoch, osách a pod. našich domácich "predátoroch" vijačky písali s malou nádejou. Šanca že sa účinne zaškolia proti húsenici je totiž minimálna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika