Záhada ve skleníku



osmak - (2) - 244.59 (?) 
11.6.2015 15:50, zobrazeno: 4971x

Hezký den přeji. Prosím o radu. Mám ve skleníku sazenice rajčat a okurek asi tři týdny. Každý druhý až třetí den jedna zmizne. Začalo to okurkou a teď postupně mizí rajčata. Pravděpodobně je něco stáhne pod zem a nezůstane po nich ani lístek. Myslel jsem že by to mohl být hryzec, ale nevím. Byl bych vděčný za jakoukoli radu jak tomu zabránit a co se to vlastně ve skleníku děje. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.111 (?), 11.6.2015 23:40

Kamarádce to dělal opravdu hryzec. Pomohlo, když dovnitř podél stěn fóliáku nasázela pálivé chilli papričky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 12.6.2015 9:07

V těch papričkách to asi nebude. Zkuste někdy kousnout do listů - nepálí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.111 (?), 12.6.2015 20:03

Nevím, ale zatím to funguje (letos třetí rok), okolo v bramborách je chytá do pastí. Co necítíme my, může cítit hryzec  wink.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 12.6.2015 7:00

Taky to může být krtonožka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 12.6.2015 7:56

Já viděl na vlastní oči, jak se mi začal na záhoně třást stromek papriky a pak postupně mizel pod zem.  Stromek měl dobře 70cm a než jsem doběhl pro rýč, tak z větší části zmizel. V zemi jsem pak našel na hraničkách naskládané stonky, jak si je tam hryzec chystal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.192 (?), 12.6.2015 8:28

Krtonožka pouze přehryzne stonek-kořeny co jí zavazí, ale nestahuje nic pod zem. Na zahradě "vše" pěstujeme v PETkách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 12.6.2015 9:12

Nezjistíte to jinak než že se do té země podíváte. V místě krádeže udělat sondu. Někde tam musí být díra. No a pak udělat tu díru ještě mnohem větší, dát pod ní vědto s vodou do půlky, okraj ve výši otvoru v zemi, zamaskovat a zakrýt a čekat...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
osmak - (2) - 244.59 (?), 12.6.2015 13:58

Díky za příspěvky a rady. Díru jsem našel a zacpal lupeny z černého bezu. Někde jsem četl, že by to mohlo odpuzovat hryzce. Tak uvidím jak to dopadne a zkusím další prostředky. Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika