Žádost o určení motýlů



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
2.7.2017 12:55

Housenky jen málokdy chtějí nahoru. Častěji motýli nakladou vajíčka tam, kde je potrava, tedy nahoru do koruny a housenky časem slezou dolů se zakuklit. Samozřejmě každý druh to má jinak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 145.124 (?), 2.7.2017 11:33, zobrazeno: 19094x
Dobrý den, na obrázku je ukázka motýlů, co mi poletují po zahradě. V podstatě jsou to jenom ti, co se nechali vyfotit. Mám tam plno dalších (oranžoví s tečkami, bílí...). Chtěl bych se zeptat, co je to za druh a jak se takový motýl vlastně určuje? V podstatě mě zajímá, jak vypadají housenky těchto motýlů, abych je případně mohl vysadit na lepší lístečky. Předpokládám, že to budou ty velké hnědě chlupaté housenky, ale občas tu mám i velké zelené holé. Chutnají jim více listy stromů, nebo spíše květáky?
Motýli
Motýli
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.7.2017 11:43

Vlevo Babočka admirál, vpravo nevím - snad nějaký okáč (voňavkový?)
Vysazovat housenky na lepší lístečky - to myslíte vážně? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.140 (?), 2.7.2017 11:47

Vpravo je, myslím, batolec, ne okáč.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.140 (?), 2.7.2017 11:57

"Na lepší lístečky..." mne také pobavilo. Každému prostě chutná něco jiného a sami (motýli) nebo samy (housenky) si vyberou, kde je jim dobře. Běláska zelného hrušní či meruňkou) neuctíte a naopak, martináče hrušňového neuctíte karfiólem... Nechte to na nich, ať si vyberou sami/samy. Nejlepší je pastrost potravní nabídky, pestrost zahrady...

Oranžoví motýli mohou být třeba nějaké jiné babočky, okáči, ohniváčci apod.

Bílí jsou většinou bělásci...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.124 (?), 2.7.2017 12:05
Děkuji za superrychlou odpověď. Totiž já používám lepové desky na stromech proti vrtulím a lepové pásy na kmenech stromů proti mravencům - tak jsem některé housenky, co byly pod pásem dával nad, neb jsem dovodil, že asi chtějí nahoru :-) Prostě aby se mi ty "hezké" někam nepřilepily...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 2.7.2017 12:55

Housenky jen málokdy chtějí nahoru. Častěji motýli nakladou vajíčka tam, kde je potrava, tedy nahoru do koruny a housenky časem slezou dolů se zakuklit. Samozřejmě každý druh to má jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.7.2017 15:21

Oba motýli patří mezi babočkovité. Housenka babočky admirál je chlupatá až trnitá, šedočerná (každé stadium jiné) a žere např. kopřivy. Batolec duhový má housenky zelené s dvěma rohy na hlavě. Žerou vrbové listí. Batolec duhový je mnohem vzácnější než babočka admirál. Pokud máte na zahradě nějaké velké housenky, rádi se podíváme na foto. Může to být taky něco zajímavého. Přikládám ještě jiné starší foto batolce, tentokrát červeného. Byl tak opilý, že skoro neuměl létat a sedl si mi na prst. Vypil větší množství šťávy ze zkvašených třešní ležících na zemi. Admirál je taky ochmelka a saje kvasící ovoce.

Batolec červený
Batolec červený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.9 (?), 2.7.2017 20:27

Vlevo je babočka admirál a vpravo babočka síťkovaná a ne batolec. Na 100%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 2.7.2017 21:23

Babočka síťkovaná (letní) se liší od batolce tím, že nemá namodralé duhové zrcátko na vnitřku křídel a "oko" na vnitřku zadních křídel (+černá tykadla, žlutý sosák...). Ale hlavně je mnohem menší. Motýl na snímku tyto znaky má (je to evidentně samec batolce).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mino BA - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 1.163 (?), 2.7.2017 22:04

Suhlas pan Mimmo.

Vanessa atalanta - Babocka admiral

Apatura Ilia - Duhovec mensi (Barvomenka - Batolec cerveny)

mino BA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika