Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 210.132 (?) 
18.5.2013 11:56, zobrazeno: 63569x
Komerční přípravky ho obsahují celkem málo. Jen 1-10%.. A přitom to je hlavní účinná látka. Co je na těch přípravcích tedy tak drahého? Samotný fosforečnan železitý je celkem běžná nejedovatá látka a v půdě odbouratelná na fosfor a železo. Bohužel nesehnatelná. Snad jen v čističkách odpadních vod jako kal po odstraňování fosfátů. Napadlo mně ho jeho domácí výroba. FeCl3 + Na3PO4 = FePO4 + 3NaCl. Kýžený fosforečnan železitý by se měl vyloučit ve formě nažloutlého prášku nerozpustného ve vodě. Chlorid železitý a fosforečnan sodný jsou běžně dostupné látky v ceně cca 200Kč/Kg. Pozor žíraviny! Co si o tom myslíte? Rafael
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 202.78 (?), 18.5.2013 13:20

Vyrobit by takto šel. Problém je jen v menší výtěžnosti, ono sice lze chlorid železitý a fosforečnan sodný poměrně snadno sehnat, ale vzhledem k ceně vyjdou nejlépe jejich hydráty - chlorid železitý hexahydrát (cca 300 Kč) a fosforečnan sodný dodekahydrát (cca 200 Kč). Část tedy padne na úkor krystalické vody a výtěžek je přibližně třetinový (pokud započtu rovnou i čištění od zbytku chloridu sodného dekantací). Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 18.5.2013 15:16

Taky to bude muset mít nějakou formu /granule/ s lákavými látkami, odolnou proti dešti atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.91 (?), 18.5.2013 16:45
Samotnou výrobu granulí by jsme mohli vyřešit tady. Myslím, že by to neměl být problém když ti hnusáci žerou skoro vše. Můj prvotní nápad bylo použití rozmočených psích granulí smíchaných s FePO4 a zahuštěných nějakým lepidlem. Pak mně napadlo použít těsto na boilie s nějakou esencí. Používá se to k nalákání a lovu velkých kaprů. Boilie se ve vodě nerozpouští a návodů k jeho výrobě je na netu dost. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.234 (?), 20.5.2014 15:14
A chcipaji ti plzaci po tom?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.73 (?), 26.5.2014 6:31

fosforečnan železitý prodává firma Vladimír Fiala-FIMA Brno. Ovšem já bych využil stávajících produktů na trhu: výrobce Feramolu má též přípravek Sluxx s cca trojnásobným obsahem účinné látky, cena za kg 215+DPH, ale balení pouze 20kg! Najít firmu, která bude ochotna rozvažovat, nebo nějakého zemědělce z okolí, který kousek odprodá, nebo se domluvit se sousedy a koupit celé balení.

Jinak přeji všem totální vítězství nad slimáky, je to hrůza, co se letos rojí po nijaké zimě :-(Menda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 4.6.2014 13:55

Hm, ta cena opravdu pěkná. Já jsem teď kupovala nové kilové balení za 300, ale bez toho bych tu neměla vůbec nic.

Teda nevím, jestli jsou to přímo španělští nebo naši plzáci, podle fotek na netu je to k určení všelijak, ale žerou a žerou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.211 (?), 5.6.2014 11:53

Ahoj všem,

Také bojuji proti slimákům a docela úspěšně. Do petky udělám otvor a naliju tam pivo. Jedna možnost. Druhá možnost přípravek Ferramol je skvělý a dá se na netu sehnat za 200 kč i s DPH. Podmínkou je odebrat 14 kg, Je to po 1 kg balení ale v práci jsem to prodal během 2 dnů. Poštovné tato firma neúčtuje. Posypete záhon a slimáci to ve formě granulí zkonzumují a noví se zatím neobjevili aplikuji jednou a za týden po druhý a zatím jahody a zelenina se vzpamatovoli a jedou velmi pěkně. čili než vyrábět složitou chemickou reakcí nějaký výrobek, radši si koupit hotové granule. Pitrs@email.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 249.79 (?), 5.6.2014 12:04

200 kč je cca 7 eur. Kúpil som Derrex vo Viedni, 20 kg za 70 Eur, t.j. 3,50 za kg. To je polovičná cena. Nevýhoda je, že neposielajú poštou, treba po to ísť.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 14.199 (?), 5.6.2014 12:25

To je pořád a opakovaně systém "nechci slevu zadarmo". Sežene se lecos leckde, ale není vše a všude pro každého jednoduše dostupné. Někdo si pro cosi zajede do Vídně a nepočítá náklady, pro jiného je to nesmysl a jiný levný zdroj nemá/nezná. Osobně přípravkům Neudorff věřím, osvědčily se mi jak Ferramol, tak Loxiran. Pokud jde o vlastní výrobu, obávám se, že pisatel je poněkud mimo. Samotný fosforečnan asi lákat slimáky nebude. Musí se přidat atraktant a nosič a nevíme jaký a jak. Naopak slimáky zcela jistě lákají otruby a metaldehyd, takže ze směsi otrub a tuhého lihu se dá udělat slušná návnada. Ovšem nejsou to granule a musí to být v suchu. Používám to ve skleníku, v na bok otočených kelímcích od jogurtu. Jsou otočené tak, aby do nich nenatekla zálivková voda. Vcelku to funguje, ale stejně do směsi přihodím pár zrnek Vanishe. Prostě levně za každou cenu, to je naše heslo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika