Včely na malinách



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?)
7.8.2016 14:23

Pane Vysloužile píši zde něco pro mne samotného vzhledem ku včelám nečekaného.  Vážím si vašich fundovaných znalostí a jejich šíření zde na fóru. Překvapuje mě vaše zbytečná nedůvěra k mému příspěvku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.8.2016 19:27

...nikdy bych zde nepsal něco co by bylo nedostatečně prokázané.
Sám jsem včely pást se na třešních neviděl...

Necítíte v tom jistý protimluv?
Kdyby to tak šlo, aby včely uměly vyrobit med z třešní, z višní, z jablek, hrušek, meruněk!  K doslazení ovocných kvasů by se takové jednodruhové ovocné medy vyvažovaly zlatem.   Bohužel to nefunguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 206.182 (?), 7.8.2016 14:23

Pane Vysloužile píši zde něco pro mne samotného vzhledem ku včelám nečekaného.  Vážím si vašich fundovaných znalostí a jejich šíření zde na fóru. Překvapuje mě vaše zbytečná nedůvěra k mému příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.8.2016 16:27

Víte, pane Jiří, tady nejde o zbytečnou nedůvěru, pouze se snažím používat selský rozum. Píšete o něčem, co žádný včelař nezná a v literatuře to není popsáno. Před lety, při přípravě k přednášce o léčbě menopauzálmních příznaků včelími produkty jsem pročetll posledních 15 ročníků včelařství. O takovém medu ani slovo a že by to byl sólokapr.
    Já zase nerozumím, proč Vy nedovedete říci: "Asi jsem se zmýlil, ten med mi nechutnal, přisuzoval jsem to těm třešním."
   I když mně by příchuť třešní v medu asi nevadila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 12.7.2016 10:39

Ona drezura včel na napáječku taky není snadná. I když ji mají přímo před úly, moc se jim na ní pro vodu nechce. Radši mají nějakou z bažiny, louže, ideálně s kapkou močůvky. Aby tazatel vysel něco co kvete současně a je pro včely atraktivnější sice možné je, ale ne letos. Otázka je, co to má být. Na zahradě, není to pole předpokládám. Takže lán svazenky tam jaksi nepůjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.18 (?), 12.7.2016 12:06

Levandule jsou výborný nápad ty fungují. Včely chodí na maliny protože mají hlad, bylo by dobré jim něco vysadit za tu práci co pro přírodu dělají. Levandule, ořechoplodec, mateřídoušku, skalníky, bylinky atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 21.7.2016 4:16

Jaksi jste všichni přehlédli fakt, že včely na nepoškozené zdravé ovoce nejdou. Ty plody maliníku, včely navštěvují druhotně, protože prvotně je poškodil jiný hmyz - mravenci, vosy a vůně linoucí se z ranek včely přiláká, protože mají „nos“, lepší, než nejlepší ohař. Jediné co můžete udělat, je, sklízet včas a tím pádem předejít prvotní poškozovatele tohoto ovoce. S tímto se budete muset smířit, protože v agrárněprůmyslové krajině včely nenalézají potřebné zdroje nektaru a pylu, to by se pak musely likvidovat včely a to by pak nebyly vůbec žádné maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.7.2016 7:25

Sklízet včas znamená sklízet kyselé maliny, protože ty dobře zralé už jsou naďobnuté od nějakého hmyzu. A sklízet kyselé maliny nedává smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 21.7.2016 7:44

Dva aspekty. Začít to může na poškozených, ale jakmile se na zdroj létavky zorientují, řekl bych že včely maliny aktivně nakusují. Mají totiž slabá kusadla a nedokážou nakousnout jako vosa tvrdé ovoce. Ale malina je pro ně snadná kořist. Ale vědecky prokázané to nemám. A za druhé, zabránit jiným "elementům" - ostatně jakýmkoliv, nejen včelám - v poškozování malin je zhola nemožné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 21.7.2016 8:10

Ke zběru potravy včely nepoužívají kusadla, přestože je mají. Je pravda, že v úlu něco okoušou, ale hlavní použití kusadel je „stavba díla“! Zahrádkářům, kterým tento fakt vadí, doporučuji, obrátit se na velkoproducenta malin a zjistit si, čím se maliniště ve velkovýrobě ošetřuje a v které fázi zání se maliny sklízejí a samozřejmětaké, které odrůdy se pěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.170 (?), 21.7.2016 8:59

U velkoproducentů nenadělají včely ani vosy žádné významější škody. Problém je, když dozraje jedna atraktivní plodina v omezeném množství.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika