Sršně - jak na ně?



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
19.8.2008 13:42

Zdravím.Taky jsem si všimla že lítají kolem bezu.Jako by je přitahoval.Jinak přes nás jen lítají.Hnízdo mají asi někde dál.Ale byl rok kdy jsme taky nemohli večer svítit a zároveň větrat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.112 (?), 17.8.2008 22:06

Souhlasím s vámi oběma. V blízkém okolí lidí jsou sršni a vosy nepříjemní a i často nebezpeční. A vůbec nejde o to, zda se člověk "bojí" žihadla. Nikdy nelze předvídat, jaká reakce bude na jejich píchnutí. Všechno je jednou poprvé a nesouvisí to ani s věkem ani s počtem dříve napíchaných žihadel a pohodových reakcí na ně. Nejsem pro je vyhledávat a ničit. To snad nikdo nedělá cíleně. Ale jako si nenechá nikdo v chalupě "bydlet"  myši, nenechá si v ní dobrovolně přeci ani obtížný hmyz. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.212 (?), 17.8.2008 22:44

Jak zjistit kde mají hnízdo... hledáme a nenacházíme... pan deratizérřikal že to může být okruh až 5 km, ale my si myslíme že budou velmi blízko... poraďte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.245 (?), 19.8.2008 12:59

Taky by mě zajímalo, jak zjistit kde jsou! Máme tu pruty bezu a začli se tam motat! Máme tam bazén a bojim se tam pustit děti! Dělaj si i hnízda v zemy? nebo proč pořád lezou na ten keř?  Taky nerada hobim jakýkoliv živočichy, ale sršňů se fakt bojim!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 19.8.2008 13:42

Zdravím.Taky jsem si všimla že lítají kolem bezu.Jako by je přitahoval.Jinak přes nás jen lítají.Hnízdo mají asi někde dál.Ale byl rok kdy jsme taky nemohli večer svítit a zároveň větrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.170 (?), 21.8.2008 13:08

Dobrý den všem, po přečtení všech příspěvků jsem se rozhodla napsát vám svou novou bolavou zkušenost i já. S manželem jsme loni postavili krásnou poloroubenku, funglovku dle stávající staré z roku 1773. Naše dcera se rozhodla strávilt část léta na chalupě a odjela tam tento týden s přítelem. Předevčírem mi volala, že si sršni pravděpodobně udělali v chalupě hnízdo, protože jich tam létá moc a večer nalétávají a nedají pokoj, Poprosila jsem tedy dceru, ať se zeptá pana souseda - včelaře, jestli by na to nejukl, protože bydlíme 210 km odsud. Pan soused jukl! Byl zděšen! Zjistil, že se nám na půdě usadili sršni a jelikož je půda nad všemi pokoji prázdná a klidná, lepší místečko ani nemohli najít, musím vám říct, že to rozdýcháváme ještě teď, jelikož velikost sršního hnízda je 2x2 M!!! Vůbec jsme nechápali, lítala jsem po domě jako zběsilá a nevěděla, co si počít. Pan soused odhaduje počet kousků tak na 5 tisíc. Ptala jsem se všech známých, na koho jsem natrefila a zoufale prosila každého o jakoukoliv informaci. Sama jsem vyrůstala jako dítě na statku, bylo to součástí stavení, po zimě jsem hnízda nosila do přírodopisu jako raritu. Ale toto mě dostalo. Pan soused řekl, že máme být rádi za tak krásný přírodní úkaz a dar, ale vzhledem k tomu, že tam jezdí rodiny s dětmi, po dlouhé úvaze jsme se je rozhodli s pomocí pana souseda pomalu zlikvidovat. Celou noc se mi o nich zdálo a prosila jsem je za odpuštění, Začali jsme je likvidovat Biolitem, jen to prý bude chtít dělat soustavně několikrát za sebou. Volala jsem i na hasičský sbor, kde nám bohužel pomoci nemohou. Držte nám prosím pěsti a tímto moc děkuji odvážnému panu sousedovi za jeho pomoc a odvahu, že se jim postavil. Vůbec se jich totiž nebojí. Krásný den všem. M.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.42 (?), 21.8.2008 23:24

Zrovna před chvílí jsem vznesl dotaz na jiné rubrice jak na sršně. Mám je přímo pod sádrokartonem, v podkroví. Nedá se k nim dostat, jen jsou slyšet jak tam lezou a jsou vidět, jak zalétají pod střechu. Slyšel jsem, že někomu se i prokousali do bytu. Nevím jak se jich zbavit, protože stříkat pod tašky ze žebříku, zavání bodancem od zmateného sršně. Máte někdo tip jak na ně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.70 (?), 20.8.2009 10:28

U nás na zahradě taky letos hodně lítají sršni. Zv láště do bezu, který si tak opečovávám. Zjistila jsem, že ožívrají kůru. Je to možné? Jak je odpudit? Blízko bezu sedáváme a často jsou u nás malé děti, které si v blízkosti hrají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.227 (?), 21.5.2012 9:30

Nám lietajú na orgován. Podľa môjho názoru má mäkkú kôru a použivajú ju na stavbu hniezda - zmiešajú so slinami a vyrobia kartón - úľ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.247 (?), 30.8.2008 16:10

To si pište, že mohou být v zemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.32 (?), 11.11.2008 0:06

dejte si do oken sítě a můžete větrat a svítit do aleluja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika