Slimáci? Vím jak na ně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 202.189 (?) 
10.5.2009 23:11, zobrazeno: 65909x

Možná to zde už padlo, možná že ne, každopádně je to znova a znova omílané téma - jak na slimáky. Vaniš, sůl, napichování na vidličku, sbírání atd atd. Nic nefunguje tak efektivně, jako toto - obsypejte záhon 10cm širokou lajnou písku! Slimáci tuhle hráz nepřekonají :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 77.241 (?), 13.5.2009 18:25

Zkoušela jsem snad už všechno, i toto.A jsem si jistá, že oni to překonaly.Celá noc jim na to bohatě stačila, aby zdolaly cestu tam, ožrat sazenice afrikánů a vrátit se zase zpět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 13.5.2009 22:22

Loni jsem našel dva slimáky na břízolitové omítce domu přes metr vysoko..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.21 (?), 14.5.2009 0:17

Afrikány používám jako indikátor přítomnosti slimáků, první ožer a jdu na ně.nesmíte vynechat ani den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 14.5.2009 7:56

Když u mně slimáci začali šplhat po zdi (i do výšky 1,5 metru), většinou přišly povodně - jak v 1997, tak 2003.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.215 (?), 15.5.2009 10:43

Souhlasím!  V kritickém povodňovém roce jsem s překvapením sledovala hlemýždě   nahoře na plotových rourách.  Co tu proboha dělají? Do několika dní přišly pověstné deště a povodeň, o které se říkalo, že je pětisetletá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.6 (?), 26.5.2009 13:48

Zakopejte vaničku od másla na úroveň země a nalejte mu tam pivo dobré značky.Zlikvidoval jsem tak všechny slimáky ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.239 (?), 28.5.2009 10:23

Ocení vůbec slimáci pivo dobré značky? I když... o tom bychom nemuseli pochybovat, jsou to slimáci z Čech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.40 (?), 2.7.2009 11:28

Tedy co ja vim, tak jedna se o druh slimaku, kteri z Cech prave nepochazi, udajne k nam byly zavleceni snad ze Spanelska a rozmnozily se nyni v mnoha statech Evropy, vcetne Danska, kde nemaji zadne prirozene nepratele. Dokonce snad snizuji svou pritomnosti pocet hlemyzdu. Cili kvalitni a drahe pivo je zrejme pro ne skoda...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 38.201 (?), 14.5.2009 10:28

Já mám lepší způsob, nevím, jestli tady někde tento způsob už popsán byl, nebo nebyl, funguje však dokonale. Na podzim po hlavní sklizni vypustím do zahrádky moje tři slepičky. Slepičky mi asistují při úklidu zahrady a rytí a veškeré přípravě zahrady na příští sezonu a mají tam povoleno pobývat až do příchodu sněhu. A jak sleze sníh, je toto teritorium zase jejich do doby, než zasiji mrkev a petržel. Pak už ne. Na rozloze 19 arů slimáka nenajdete.  Slepičky jsou báječné pomocnice i na zhruba 500 m2 velkém a zatravněném a trvalkami osázeném dvorku. Ani tady díky nim slimáci nemají šanci. Sezobou je, když jsou malincí jak žížalečky, vyrůst jim nedají šanci. Rovněž jejich vajíčka sezobou a to se týká i vajíček hlemýžďů. A navíc jsou slepičky velmi dekorativní ptáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika