Slimáci 2018



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?) 
18.7.2018 21:52

plž uliťák = pásovka keřová, myslím v zásadě garden friendly stvoření

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2018 22:45

Daník: děkuji za tip. Vyhledal jsem si to a našel jsem příbuzné, kteří lépe pasovali na tvar ulity. Spíš to tedy bude placatějši suchomilka obecná (Xerolenta obvia). Žere vojtěšku,  jetel apod. a přenáší houbové choroby. Na dvou mladých jabloních (špičáky), kde se suchomilky nastěhovaly a trousily, jsem zjistil fusariové napadení. Stromky asi uhynou, ikdyž jsem je ořezal a ošetřil fungicidem. Snad aspoň podnože vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.8.2018 21:23

Ještě k těm plžům v bílých plochých ulitách (suchomilkám). Z kulturních rostlin mi žerou jen listy ricínu, což mi až tolik nevadí. Pokud spadnou do vody, utopí se - nedokáží vylézt. Z utopených plžů jsem viděl vylézt průhledné bělavé larvy parazitů, které velmi dobře plavaly. Tito plži páchají škody nepřímo roznášením houbových chorob v trusu (fusarium). Dokáží tím zničit mladé sazenice jabloní. U meruněk se to neprojevilo vzhledem k ošetřování fungicidy. V případě invazivního rozšíření doporučuji odstraňovat zejména z mladých stromků. Při sekání trávy jsem jich rozsekal celé stovky. Ale neubylo jich.

Uhynulý roubovanec jabloně
Uhynulý roubovanec jabloně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika