Slimáci



host - 250.134 (?)
22.9.2007 0:11
Máme zahrádku na kraji lužního lesa. Soused vedle tráví co může a čím může. Vytrávil tak všechny ježky a slimáků má kýble. Já jsem ježkům nadělal dvě kupy z větví a přikryl to listím, senem. Na jaře jich tam bylo devět. Nevím co to je slimák, šnek, mandelinka, leda že bych je hledal u sousedů. Na takovou práci mám pomocníky a stojí mně to konzervu kočičího žrádla na přikrmování ježků na podzim. Podporuji i ptáčky, po jarním rytí vyzobají všechny drátovce a ještě za to pěkně zazpívají. Postřik? Na co???
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 250.134 (?), 22.9.2007 0:11
Máme zahrádku na kraji lužního lesa. Soused vedle tráví co může a čím může. Vytrávil tak všechny ježky a slimáků má kýble. Já jsem ježkům nadělal dvě kupy z větví a přikryl to listím, senem. Na jaře jich tam bylo devět. Nevím co to je slimák, šnek, mandelinka, leda že bych je hledal u sousedů. Na takovou práci mám pomocníky a stojí mně to konzervu kočičího žrádla na přikrmování ježků na podzim. Podporuji i ptáčky, po jarním rytí vyzobají všechny drátovce a ještě za to pěkně zazpívají. Postřik? Na co???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 22.9.2007 17:39
Sám se hlásím k odpůrcům přehnané chemické ochrany.
   Že by ovšem ježci žrali mandelinky z brambor, to mi přijde přitažené za vlasy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 25.9.2007 20:50

No, čtu-li rady na chemické intervence, říkám si, že Al Kaida je hadr proti kolegům zahrádkářům. Založit fórum, " Jak na Usámu Bin Ládina"  amíci by měli DÁVNO pokoj. 

Osobně bych doporučil

A. nad pozemkem nechat vybuchnout taktickou neutronovou pumu

B. pro konzervativce, sbírat, nasadit parazitické hlístice, podstrojovat ježkům. I bez  hlístic je to při troše trpělivosti fajn osvědčený recept (pokud Vás psychicky nezdekompenzuje ježčí "mina".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.27 (?), 12.7.2008 8:31

Jo jo souhlas, Ferromol nám málem zlikvidoval čubu, sem tam si kousne do šneka aTi to asi baštili taky... co se týká ježků, dlouho jsme žádného na zahradě neviděli.Kedlubny nám slimáci žerou, co se dá dělat..ale dnes si jedem pro hejno běžců indických, tak uvidíme:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 12.7.2008 13:02
pro 154.27: Přípravek se jmenuje ferramol, a pokud ho váš pes nesežral čtvrt kila, tak tak mu určitě nic neudělal, rozhodně ne pozřením několika slimáků zheblých ferramolem. Tento přípravek je téměř nejedovatý, je to pouze fosforečnan železitý a slimáky zabíjí tím, že jim v žaludku nadměrně nabobtná. Já jej běžně používám a na zahradě máme ježky, žáby i psy. Takže pokud vám něco přiotrávilo psa, pak možná jiné granule.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 17.3.2008 13:24

Plně s Vámi souhlasím a také Vám tleskám. Kdyby se zde nepsalo o slimácích, ale o terorizmu na blízkém východě, byli by zde ti nejlepší poradci sečných i chemických zbraní. Každý tvor má svého nepřítele. Ale když chcete plnit kapsy chemickým korporacím a tím podporovat jejich drancování a ohrožování přírodních zdrojů - prosím, směle do toho. Lukáš Řežábek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 17.3.2008 20:01

Vůbec nejsem zastánce chemie. Jenže. Když budou mít sousedi na okolních zahradách neposečenou trávu a hromady "kompostu" (lépe řečeno všelijakého zahradního svinčíku) nebo v blízkosti neobhospodařovaný úhor a příkop, tak byste se ze svojí zahrady mohl leda tak odstěhovat. No a když jsem si loni spočítala kolik stálo osivo a sazenice, které mi slimáci prolézající přes ploty sežrali, tak těch 40 korun za spotřebovanou půlku piksle Vanishe už byla zanedbatelná investice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.76 (?), 31.5.2009 15:24

Podobná chytrá osoba na vedlejší zahrádce používá snad všechny jedy od Randapu po sůl a Vanish a já jsem potom musel na zahradě zakopávat mrtvé a dívat se na polomrtvé ježky. Když jste líná sbírat slimáky nebo postavit pořádné zábrany proti nim, seďte v bytě, nenaděláte tolik škody na chráněných zvířatech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.140 (?), 17.3.2008 20:22

Ale bez těchto chemických korporací by se většina zahrádkářů neobešla. Takže my co ničíme a drancujeme životní prostředí vzhůru plnit kapsy chemickým koncernům - sezóna slimáků právě začíná. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 18.3.2008 7:35

Ano, jak jste uvedl. Většina. To je právě ten kámen úrazu. Jen mě mrzí, že když už je zahrádkářský "kodex" takto nastaven, nejsem akcionář nějaké chemické továrny. Svým dětem bych pak doporučil aby se stali akcionáři farmaceutické společnosti. Krásně by jsme se doplňovali.  LŘ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika