Slimáci



andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?)
4.8.2008 15:28
Jak tu někdo psal, že je důležité mít nakrátko posečenou zahradu, aby se slimáci tak snadno nerozmnožovali, tak já jsem letos (díky své pohodlnosti) zvolil opačný způsob, tj. kolem záhonů sekám tak 1x za měsíc a musím říct, že je to mnohem lepší. Slimáci, snad díky vyšší trávě, na záhonky nedorazí. Vloni jsem jich ze záhonů sbíral i 200 denně a letos jich přeseknu rýčem během pár dní tak 10, a to povětšinou ještě v trávě. A když se od někud stahují, tak je to vždy od souseda, který má kousek od našich záhonů "golfový trávník." On sám si na nedostatek slimáků nemůže stěžovat. Z této strany sypu zahradu ferramolem.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
               
host - 174.220 (?), 20.7.2008 20:57

Mám dotaz k těm hlísticím.od doby kdy je slimák napaden a než usmrcen tím parazitem, tak se přece cpe a cpe.pak tedy chcípne, ale je tu invaze z lesa a ta se cpe a cpe... Začatovaný kruh.vysvětlete mi ještě ty hlístice.děkuju. Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.7.2008 21:20

Hlístice se aplikují formou zálivky na povrch půdy. Tam začnou aktivně vyhledávat kořist, pronikají do ní přes dýchací otvory. Napadený slimák během 3 až pěti dnů přestává žrát, hlístice se uvnitř slimáka množí a v době, kdy se slimák začne rozkládat, nová generace hlístic se pustí do hledání dalších obětí.  Takto to funguje stále dokola přibližně od března do října.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 4.8.2008 6:29

Přátelé, upatlaní od slizu, mám pro vás něco nového: slimáka prý stačí počůrat a je po něm, včera mi to řekla maminka malého chlapečka. Asi ví, co mluví. Tak to, prosím, zkuste, hlavně vy, majitelé malých chlapečků, ať víme... Hezké pondělí, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 4.8.2008 13:24

Zdravím Hráběnko, vlastním jak chlapečka tak slimáky.Když jsem se přestala smát, nedalo mi to a šli jsme počůrávat, a pozor FUNGUJE TO!!! Může za to zřejmně sůl obsažená v moči, či co.Takže pořádně osolit oběd a večer na lov.Díky za zpestření dne Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 4.8.2008 14:06

...stastie maju ti, co maju zahradu pri futbalovom stadione. Po zapase vyhlasit priamo na stadione, ze ak ma niekto nutkanie na malu potrebu, nech sa dostavi... Ochota by asi bola. Hromadne ocuranie by zlikvodovalo slimaky v celej zahrade. Mozno by sa dali nahovorit aj na nieco do kompostu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 4.8.2008 15:28
Jak tu někdo psal, že je důležité mít nakrátko posečenou zahradu, aby se slimáci tak snadno nerozmnožovali, tak já jsem letos (díky své pohodlnosti) zvolil opačný způsob, tj. kolem záhonů sekám tak 1x za měsíc a musím říct, že je to mnohem lepší. Slimáci, snad díky vyšší trávě, na záhonky nedorazí. Vloni jsem jich ze záhonů sbíral i 200 denně a letos jich přeseknu rýčem během pár dní tak 10, a to povětšinou ještě v trávě. A když se od někud stahují, tak je to vždy od souseda, který má kousek od našich záhonů "golfový trávník." On sám si na nedostatek slimáků nemůže stěžovat. Z této strany sypu zahradu ferramolem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.151 (?), 13.8.2008 22:26

  Letos jsme poprvé v jiné pozici, máme   od loňska 3 kačenky Indických běžců ,  kačer tragicky zahynul. Myšlenku použití Indických běžců v boji proti slimákům jsme si přivezli loni z Dánska ,i tam jsou   slimáci velkým problém.My dnes máme na zahradě nedostatek   slimáků, příležitostně    je a sbíráme na chodníku, házíme je   kačenkám, je to sport , kachny se vrhají po slimácích a   my uzavíráme sázky na tu nejúspěšnější ... kachnu. Máme dva čisté běžce  a jednu asi kříženou s březňačkou.  Vítězí březňačka v chytání    a lovu, konzumaci zvládá lépe běžec..  obere březňačku. Přesto jsou v pohodě.  Kachny ráno stepují podél plotů,  plotů máme přes  200m, sbírají to, co přišlo od sousedů.Kachny jsou přednostně masožravé, nepoškodí okolní výsadbu. Pro ty, co mají větší zahradu, to nemá chybu. Na zahradě se nám   letos objevily i rosničky a užovky,. Zátěž kachen na trávník   a zahradu přes 2000 m2 je neznatelný, je to alternativní řešení. Chce to dobré oplocení... Nelituji   JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hanina51 - (4) - 149.152 (?), 16.8.2008 22:29

Taky jsme měli jednoho nádherného rouvenskýho kačera, dcera ho vyhrála v tombole už vykrmeného na pekáč. Tehdy tušil co ho čeká a tak chodil s hlavou na stranu a prosebně spustil,,káč, káč,,Nedělní oběd se nekonal a protože jsme mu darovali život a volnost po zahradě odvděčil se nám. Nejenže nás bavil svými dvěma tempy v malé vaničce, čančáním peříček při sušení, ale za celé dva roky jeho života jsme nenašli ani jednoho slimáka a plevel.Dokázal zlikvidovat i ostatní živé škůdce kytiček a zeleniny.Když tragicky zahynul, ještě další rok se slimáci neobjevili, protože on snad vysál i všechna vajíčka.Takže nejlepší je skutečně sbírat, sbírat, sbírat.

sběrěč slimáků Kačík
sběrěč slimáků Kačík
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.163 (?), 29.8.2008 17:21

Dovolím si přidat ještě jednu radu, kterou jsem dostala v zahradnictví.Kdo používá chemickou ochranu před slimáky, např. Vaniš - je dobré asi po 10 granulkách dát do skleniček s úzkým hrdlem (např. od dětské výživy) až dozadu a skleničky strategicky rozmístit po zahradě (nejlépe s mírným sklonem, abyste si do nich při zalévání nenalili vodu). Slimáky přitahuje vůně nástrahy, vlezou do skleničky, líznou si a odkráčejí ven ze skleničky uhynout. Tímto způsobem se jednak nic nemůže stát domácím zvířatům a za druhé je to i velká úspora Vaniše, protože pokud začnete brzy zjara, náplň je třeba doplnit asi tak 3x za sezónu. Praktikuji to tak už 2 roky, samozřejmě současně sbírám a likviduji, ale loni ani letos nic nesežrali (maximálně si kousli).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.70 (?), 3.9.2008 11:52

Španělští slmáci se možná stanou větším problémem, než si umíme představit.Napadali nám do studny, a tím pádem ji zmečistili .Že vyčištění studny je záležitost tisíců nemusím myslím zdůrazňovat.Je klasicky zakrytá, nikdy nebyl žádný problém - až ted, s příchodem slimáků... Je klasicky zakrytá, tak jak se to běžně dělá, ale jim stačí skulinka... táhnou se za vlhkem... Nejsem sama komu se to stalo, znám i další takto postižené.Píši to sem, protože tahle možnost v podstatě nikoho nenapadne - co múžou dál způsobit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika