Slimáci



host - 169.215 (?)
10.6.2008 9:59

osvědčilo se mi slimáky na zahradě brzy zrána sbírat do kbelíku, (v gumových rukavicích) kde mám malé množství vody, aby ihned nevylézali, pak až ukončím sběr je zaleju vařící vodou z konvice, myslím že je to poměrně rychlé i pro slimáky. Nevábný obsah je možno vylít třeba do kompostu nebo do připravené jámy zakopat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 228.117 (?), 26.8.2009 23:26

Salát sežrali všechen, jen ten krajní nechali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.175 (?), 6.7.2008 18:50

Těm uliťákům prosím tě neubližuj! Oni ti nic nesežerou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.17 (?), 22.7.2008 22:18

Musím oponovat, uliťáci žerou stejně jako slimejši. Loni mi sežrali celý okrasný bodlák během pár dní. Už jim sypu Vanish kolem plotu, protože od lesa mi jich na zahradu táhnou každý den hejna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.67 (?), 29.4.2019 10:40

Cau lidi, mam problem s premnozenyma slimaka a proste nevim jak se jich zbavit, chtela bych urcite nejak ekologicky, budu rada za kazdou radu ci doporuceni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.67 (?), 30.4.2019 8:42

O vikendu jsem zrovna byla s babickou v obchode a na svou zahradku na chalupu kupovala granule Ferramol. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.215 (?), 10.6.2008 9:59

osvědčilo se mi slimáky na zahradě brzy zrána sbírat do kbelíku, (v gumových rukavicích) kde mám malé množství vody, aby ihned nevylézali, pak až ukončím sběr je zaleju vařící vodou z konvice, myslím že je to poměrně rychlé i pro slimáky. Nevábný obsah je možno vylít třeba do kompostu nebo do připravené jámy zakopat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.14 (?), 11.6.2008 21:59

  Zpravodajství za zahrady, kde fungují Indičtí běžci.

Někdy v dubnu jsem psala o tom,  že protislimákovou ochranu jsme svěřili třem Indickým běžcům. 

Předcházelo tomu několik let   boje... sypání Vaniše , sbírání, stříhání, napichování slimáků.   bylo to pracné a náročné... i nákladné --  bohužel slimoši vítězili. Asi to znáte. Trápili jsme se podobně jako se asi trápí většina z Vás.

  Dnes musím přiznat : byli jsme z dlouhodobého pohledu neúspěšní.

 Dnes mohu napsat, že naše Hosty stále mají své celé a úplné listy,   loni měly jen řapíky, zrají nám jahody, loni to byl boj se slimáky a s mravenci. Jahody máme krásné, zralé a celé, listy ocúnů jsou stále úplné. Šalvěje ty červené nám kvetou a pokusný ledový salát úspěšně vytváří hlávky, okrajové listy mají sice stopy jakéhosi ožeru, ale problém nejsou ani tak slimáci , běžně ani večer nejsou vidět, občas se ale objeví hlemýžď, co je zajímavé: menší   hlemýždě do 2 cm   kachna sežere, větší se musí přesunout.

Kachny jsou úžasné a nezávislé, pracují od svítání, přes den spí a v podvečer jsou opět vitální. Jeto řešení pro větší zahrady a bez chemie a komerce   s pozdravem Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.130 (?), 22.6.2008 12:54

Dobrý den. Uvažuji o tomtéž, zajímaly by mě podrobnosti chovu těch kachniček, to je asi nad rámec této diskuse. pro začátek: jak máte velkou zahradu? kachničky máte puštěné celý den, nebo jen občas? Máte záhonky ještě nějak specielně oplocené prot těm kachnám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.151 (?), 29.6.2008 23:17

Zahrada je necelých 2000m2, máme dvě kachny a kačera, nijak se nevnucují,  žíjí volně. Oplocená je jen zahrada jako celek, kachny vegetují po celé zahradě   bez omezení. Pouze je přikrmujeme namočeným ječmenem  a zbytky pečiva, mají na zahradě 4 x nádobu s vodou.  Nic nezničily ani neokousaly, salát letos poprvé nesežrali slimáci, klíčícím hrachem kahny na jaře pouze prošly,  hosty mají stále krásné lupeny. Kachny jsou úžasné, jedná se o nosný typ,  sbíráme vajíčka. Trus není problém, je viditelný místě kde kachny spí. V zimě, jsme ve výšce asi 550m, se zdržovaly pod suchým, slámou vystlaným přístřeškem nebo pod rododenrony. Loni nebyl problém sesbírat večer stovku slimáků,  slimáky máme na zahradě pouze ojediněle, musíme je fakt hledat, žádnou protislimáčí chemii nepoužívíme, Loni byla spotřeba 8 ks Vanishe, slimáci nám letos nedělají škody.   JN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.117 (?), 26.8.2009 22:55

Pokud někdo Vašemu tvrzení nevěří, ať si srovná, i kdyby připustil, že indičtí běžci poškodí zahradu, je lepší mít aspoň kačeny než zahradu pustou. A pokud tvrdí, že mu stačí slimáky sbírat nebo chemie, tak jich má pořád ještě málo. To potom: kdo si počká, ten se dočká. Buď slimáků nebo otrávené zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika