Slimáci



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
22.4.2008 20:29
Pokud by si labrador nevšiml kachen, tak naopak si tím nejsem jistá. Takže - sbírat, sbírat a sbírat. Bohužel toto deštivé počasí je na straně slimáků. Zdraví - Daniela.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
      
host - 1.3 (?), 14.4.2008 12:27

Kolik těch půlek melounů na zahradu dáváte? A když se slimáci opijí nemají náhodou větší chuť na rozmnožování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.188 (?), 14.4.2008 21:54

Také by mne zajímalo, co ten melounový koktejl způsobí, ale těch melounů by muselo za sezonu padnout neuvěřitelné množství. Pokud dáte na různá místa v blízkosti záhonů velké lupeny všelijakých rostlin, kopičky vlhké trávy apod., část slimáků skutečně na záhonky nedoleze, protože se nasytí ještě dříve. Ani zelený mulč na záhonech není úplně marný, přestože se v něm slimáci schovávají. Pravděpodobnost, že sežere kedlubnu, klesá, pokud cestou najde rozkládající se zelenou hmotu. Kombinací různých opatření lze docílit snížení škod. Jediné, co podle mne spolehlivě funguje bez vedlejších následků jsou ty do ostrého úhlu ven zahnuté plechové stříšky kolem záhonů, o kterých už tu někdo psal.

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.9 (?), 22.4.2008 19:27

Ty pitomý slimáci už vylejzaj. Mám jich plnou zahradu šmejdů mrňavejch. Nevíte někdo kde by se daly sehnat ty kachny indický? Chemii nemůžu použít jelikož mám všežravýho labradora. Meloun by taky sežral i s ožralejma slimákama. Jediný co mu nevadí jsou slepice, ty by nesežral tak snad by si nevšiml ani těch kachen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 22.4.2008 20:29
Pokud by si labrador nevšiml kachen, tak naopak si tím nejsem jistá. Takže - sbírat, sbírat a sbírat. Bohužel toto deštivé počasí je na straně slimáků. Zdraví - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.138 (?), 9.5.2008 15:29

Ahoj, ja ziju v Anglii a samozrejme tady mame problem se slimaky jelikoz je tu vlhko. Velkym hitem ktery opravdu funguje je obycejna medena bariera. Bud se prodavaji pasy anebo kolecka ktera se davaji okolo rostlin. Slimakum to vadi jelikoz med je vyborny vodic a tudiz je zrejme pali kvuli elektrickym vybojum. Je to ekologicke a i na pohled se to na pude ztrati. Mame kocku a ta si toho nevsima. Zkuste to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.246 (?), 10.5.2008 0:58

Ted jsem se jeste podivala na net protoze musim rychle najit nejake reseni proti slimakum nez mi sezerou mlady kytky a prej je uplne uzasnej cesnek. Slimaky to odpuzuje a kdyz je nahodou posprejovany censkovou vodou tak umre. Takze zejtra kupuje kilo cesneku ktery rozmlatim, namocim do vody necham vyluhovat a hura na ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.9 (?), 12.5.2008 22:30

Taky zkouším česnek, ale já ho normálně nasázela kolem záhonků, tak jsem zvědavá jestli to k něčemu bude. Ty měděný pásky to není špatnej nápad, ale obávám se, že by je brzo někdo odnesl do sběrných surovin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.117 (?), 26.8.2009 23:18

Loni než začala první tráva ožrali i česnek, pak už měli rozšířené meny, takže česnek byl jedno z mála co jsem sklidila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.251 (?), 13.5.2008 9:38
Nejsem si jist, zda by se u nás ta měď neztratila zcela. :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 13.5.2008 9:44

Slimáky solit a solit... obyčejnou kuchyňskou solí!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika