Slimáci



host - 255.238 (?)
5.5.2015 11:44

I když jsem příspěvek dal do diskuze "Pochlubte se s Vašími vychytávkami a zlepšováky", tak odkaz dávám i zde, neboť se slimáky je potřeba bojovat na široké frontě, ne všichni navštěvují zmíněné stránky a diskuze na to téma probíhá zde.Chtěl bych dodat sílu do dalšího boje těm, kteří to vzdávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 194.187 (?), 29.6.2011 20:58
Velmi rád bych vyzkoušel některý za zajímavých postupů odpuzování slimáků. Už ale skoro žádné na své zahradě nemám. Vzhledem k tomu, že mám malé děti (7 a 11), snažím se udržovat zahradu v pořádku (cca 2000m2). Koček mě běhá po zahradě asi sedm (a mrzí mě, že na ně Vanisch neúčinkuje). Ježek už se u mě zabydlel nastálo. Jak to funguje na psa nevím, neb na moji okrasnou zahradu pes v žádném případě nesmí. Kafe piju při ranní a večerní vycházce, kdy kontroluji stavy slimáků a nové přírůstky. Vzhledem k tomu, že najdu tak jednoho za dva dny, tak kafe asi taky funguje,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.16 (?), 19.8.2014 18:06

Mám supr nápady,  ohradit záhon napr.takovou folii zelenou co prodávají v baumaxu vysoká asi 20cm a z boku ji natrít chemstopem dookola a nebo na takovou podobnou ohrádku treba i z jiného materiálu prilepit drsnej smirklovej papír kolem takový pás, dále udelat kolem zahrady takové jako malé okapy zabudované do zeme a naplnit je vodou -udelat takovou vodný príkopu kolem a slimák pres vodu neprojde, nebo takové neco jako forma na bábovku ale menší tam by se dala voda a slimák by se k zelenine nedostal a ta by rostla ve strede tý formy , nebo rozríznout pneumatiku na polovinu a naplnit ji vodou a ve strede tí pneumatiky mužete klidne sadit co chcete , nebo udelat takový kroužek napr. z PVC prumer 20cm vonkajší a ve vnitr otvor 10cm kolem jej natrít napr. chemstopem a v strede by rostla nejaká kedlubna   to jsou dobré nápady,   zatým jsem z toho ale nic nevyskoušel  ,možná až na rok.           ae

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 3.5.2015 12:27

Tak už to začíná. Dnes zrána zlikvidováno asi 10 kusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.13 (?), 8.7.2017 22:48

Na zahradě jsem umístil kus dřeva či prkno, které jsem udržoval v stálém vlhku. Vznikl lapač pod který se slézali. Vhodnou tenkou větví jsem je potom odstraňoval na způsob ražniči. Neříkejte to ale pomateným ochranářům ze strany zelených. Dostali by psotník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rajsa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 219.3 (?), 3.5.2015 17:48

Obávám se, že už to začlo. Už před 14dny jsem zkušebně nasypala Ferramol a zmizel. Tak sypu pravidelně a to jsem ještě pomalu nic nezasadila. Ale to už by pak bylo pozdě. Ve skleníku jsem našla 3 na stěně a venku kdekoliv zvednu květináč, tak tam nějaký sedí. Letos po mírné zimě to bude bojangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 3.5.2015 18:07

tak tam pustíte kachničky indického běžce a bude uklizeno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.3 (?), 4.5.2015 10:23

S kachničkama to taky není jednoduchý, zvlášt´ když zahrada není u domu. Prý musí být aspoň dvě a taky se ni nechce šlapat v trusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kubiss - (6) - 144.241 (?), 4.5.2015 11:31

Mi se nejlépe osvědčil jednoduchý elektrický ohradník napájený autobaterií (lze použít i obyč 9V baterku). Slimáky to 100% odradí a ty odvážnější, kteří se jej snaží za každou cenu překonat i usmrtí...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.238 (?), 5.5.2015 11:44

I když jsem příspěvek dal do diskuze "Pochlubte se s Vašími vychytávkami a zlepšováky", tak odkaz dávám i zde, neboť se slimáky je potřeba bojovat na široké frontě, ne všichni navštěvují zmíněné stránky a diskuze na to téma probíhá zde.Chtěl bych dodat sílu do dalšího boje těm, kteří to vzdávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hetty - (9) - 97.164 (?), 5.5.2015 11:52

Díky za nápad laughurčitě vyskouším

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika