Slimáci



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?)
11.10.2011 13:04

U nás bylo letos slimáků nesrovnatelně méně oproti předešlým rokům. Takže za mě se splnila "předpověď" pana doktora Vysloužila, (a to jsem dnes při úklidu zahrady našla dva kousky)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 147.205 (?), 9.8.2011 15:59

Pokud chcete ručně likvidovat slimáky, stačí na krátkou dřevěnou násadu připevnit lžíci (není třeba se tolik ohýbat) a s tou vhazovat slimáky do kbelíku se suhým vápenným hydrátem. Slimáci se obalí, rychle uhynou. Pak to vysypete do kompostu. Narozdíl od jiných preparátů vám vápno zahradu zkultivuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.8.2011 22:39

Taky to tak dělám. Bohužel, až první dvě vrstvy slimáků překryjí nasypané vápno, tak ti další lezou z kbelíku ven.  Přesto je to asi nejlepší způsob likvidace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 11.8.2011 22:57

Mně se nejlépe osvědčilo půlení slimáků vypichovákem na Oset. Tím že má ostří do V, tak nesklouzne, krásně ho rozpůlí, a to i na měkkém povrchu :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dominika Mazurová - (1) - 146.254 (?), 18.8.2011 11:39
Dobrý den, předem se omlouvám, zda už se to na fóru řešilo, ale prosím poraďte mi. Máme doma mnoho slimáků. Ale taky máme doma pejska který si běhá volně po zahradě. Na přípravku Vanish je napsáno že je jedovatý pro domácí zvířata. Nemáte prosím jiné řešení? Jiný přípravek nebo tak něco? Moc děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 18.8.2011 12:03

Dobrý den Dominiko, když se začtete do příspěvků, zjistíte, že boj se slimákem je boj proti větrným mlýnům. Máme také dva hafany, takže slimáky sbírám, házím do kýble a sypu solí. Letos jich je tolik, že při každovečerním sběru při počtu 200 ks počítat přestávám... Mám sežrané úplně všechno. Záleží také na velikosti zahrady a množství limáků, protože jeden rok jich mám pomálu, zatímco letos je to skoro horor! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 87.109 (?), 18.8.2011 12:10

Sbírat, sbírat a sbírat... já je zalévám vařící vodou. A přípravek proti slimákům, který je bezpečný pro ostatní zvířata, se jmenuje Ferramol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 11.10.2011 13:04

U nás bylo letos slimáků nesrovnatelně méně oproti předešlým rokům. Takže za mě se splnila "předpověď" pana doktora Vysloužila, (a to jsem dnes při úklidu zahrady našla dva kousky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kaoma - (4) - 26.178 (?), 19.1.2012 15:06

Tak nám se celkem osvědčilo pivo. Asi jim smrdí nebo co :-) Ale zas té škody, kvůli slimákům...;-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 19.1.2012 15:27

Pivo je sice naláká, ale naláká i ty slimáky, kteří by tam třeba ani nelezli. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
karpisek - (1) - 29.176 (?), 26.1.2012 14:37

Dobrý den,
vloni se mi celkem osvědčil Ferramol v kombinaci se zmíněnými háďátky (Nemaslug), i když těžko říct, jaký vliv na slimáky měl každý způsob sám. Cena ovšem podle mě neodpovídá dosahu účinku. Rozhodl jsem se proto letos postavit kolem několika záhonů s nejzranitelnějšími pochoutkami plechovou zábranu se zahnutými okraji. Při vyhledávání na českém Internetu jsem našel pouze poměrně dost rádců, kteří ji zmiňují, bohužel ale žádného českého výrobce či alespoň prodejce. Pokud někdo takové znáte, prosím pošlete mi echo. Např. na německém ebay je k nalezení spousta "Schneckenzaun". Ale to už si ten pozinkovaný plech taky mohu ohnout sám. Němci také hodně využívají údajné nesnášenlivosti slimáků na měď a prodávají různé plůtky a pásky...
Zdar Vaší práci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika