Slimáci



host - 71.64 (?)
17.6.2011 5:08

Můj praděd měl dřevěná kolena, takže klečet na zemi nemohl, hrozilo vždy zadření kvůli třískám, takže měl svůj recept: Rozstříhal šlechtické listy na pásky, uvařil lepidlo z pšenice, pohanky a lněného oleje, tím vše potřel a páska byla hotova.Byl to koumák praděd.
Dnes, v naší moderní počítačové době už máme pásky hotové, takže dřevěná kolena nám nehrozí a podle DNA měli u nás španěláci své předchůdce.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
host - 71.64 (?), 17.6.2011 5:08

Můj praděd měl dřevěná kolena, takže klečet na zemi nemohl, hrozilo vždy zadření kvůli třískám, takže měl svůj recept: Rozstříhal šlechtické listy na pásky, uvařil lepidlo z pšenice, pohanky a lněného oleje, tím vše potřel a páska byla hotova.Byl to koumák praděd.
Dnes, v naší moderní počítačové době už máme pásky hotové, takže dřevěná kolena nám nehrozí a podle DNA měli u nás španěláci své předchůdce.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.6.2011 5:28

A kdyby měl nějaký ten Photoshop tak má slimáků ulovených ještě více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.98 (?), 17.6.2013 8:19

to není moc povedená fotomontáž :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 17.6.2013 11:37

Zkusil jsem navrch sucheho mulce pridat vlastni vlasy, za sucha fungovalo 100%, vecer za tmy jsem videl v okoli rostlinky slimaky ale plazici se pryc. (dest zatim neprisel, takze za mokra nemohu rict ucinek) Vymetl jsem i kadernictvi, ale ucinnost cizich vlasu uz byla nizsi. Sporadicky doslo k požeru a slimaci po vlasech lezli. (z mych vlasu asi citili negativni naladeni majitele vuci slimakum). Vetvicky z pichlaveho jalovce pro ne moc prekazka nebyla(v tluste vrstve je dokonce lakalo se pod nima shcovavat), ale ted po par tydnech zacinaji byt mnohem pcihlavejsi tim jak vyschly, takze je jeste nainstaluju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 17.6.2013 13:52

Zdá se že pomalu prohrávám boj se slimáky, ze začátku sezony mi Ferramol fungoval perfektně, ale v dnešní době už ho ignorují a žerou o 106 na co přijdou. Komplet mi zlikvidovali okrasné dýně, jiřiny, slunečnice, macešky, afrikány taky skoro všechny. Ze zeleniny zmizel ze záhonu kopr, petržel, červená řepa, ředkvičky, majoránka, saláty kedlubny, půlka hrášku, brambory atd. Ráno když jsem přišel z práce jsem vytáhl nůžky a u 200 jsem přestal počítal, byl to takový 45 minutový slimáčí maraton. Jestli to takhle půjde dál, tak asi vytvořím betonové záhonky a asfaltový trávník wink

Chřest jim asi hodně chutná
Chřest jim asi hodně chutná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.6.2013 14:28

sad to Vás tedy lituju, takhle to vypadalo můj první rok na zahradě... jeden den jsem zasadila saláty a kedlubny a druhý den ráno jsem nevěřícně koukala kam zmizela půlka zasazené zeleniny. Byli to přistěhovalci bezdomovci angry. Poslední měsíce v těhotenství se mě špatně spalo a tak jsem místo koukání do stropu v noci chodila na lov slimáků laugh. To jaro a léto jsem zdejší populaci hodně zdecimovala yes, mám tedy i štěstí že je tu zděný plot a pro slimáky je asi hodně náročné to přelézt nebo si někde najít škvírku.  Ted dávám Ferramol ale jen kolem host a zvonků (kde se špatně hledají a rádi je ožírají) a po dešti chodím v noci s baterkou a flaškou solného nálevu... slimáky už nacházím jen na kompostu, jinde celkem vyjímečně.

Na ty betonové záhonky a asfaltový trávník se vyprdněte a bojujte wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 17.6.2013 14:41

Já bojuju hlavně podle směny. Minulý týden když jsem šel do práce každý den v 5:15 procházel zahradu a bylo jich tak do 20. Při odpolední ve 22:15 jich nacházím kolem 100 každý den. Teď mám noční a v 6:15 byla tahle spoušť. Zahradu máme udržovanou i oklolízahrady sečeme. Největší útočiště bych viděl v živém plotu podrostlého barvínkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 17.6.2013 15:36

Použijte Mesurol, je lepší než Vanish. Ferramol je vůbec na prd. Použil jsem ho asi před 14 dny a je klid. A pořád ještě asi funguje. Déšť a zalévání mu nevadí /pokud to není průtrž/. Jsou to malé mrňky, sem tam jedna, nikdo si toho na půdě vůbec nevšimne. Pes už vůbec ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.232 (?), 17.6.2013 17:07

Nemáme kalamitní výskyt a ty kteří jej mají, lituji. Nicméně pár jich u nás přežívá, což poznávám podle stříbrných steziček po zámkové dlažbě. Do míst, odkud vyráží, lejeme "lógr" a manželka má dojem, že to pomáhá.

A ještě se pitomně zeptám, pojídají slimáky ještěrky? Pár se jich z ničehonic objevilo. Bohužel jsou to drobci Ale slimáci zatím také nejsou nějací extra borci, naštěstí.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.6.2013 18:27

Ano, drobní tuzemští plži patří k potravě ještěrek. To ale neplatí pro vzrostlé španěláky, u nichž bych měl spíš strach, že sežerou ještěrku. Nemluvě o množstvíé těch a oněch. Totéž se týká třeba ježků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika