Slimáci



host - 49.140 (?)
1.3.2011 9:56

Myslím, že těžko se shodneme, zda větší utrpení je zalití vroucí vodo, přestřihnutí, přeseknutí, rozmačkání v prstech,... Zatím mi z celé diskuse, kterou tu poctivě čtu a snažím se inspirovat, vychází nejlépe Ferramol. Je to drahé, ale pro člověka se zahrádkou v kolonii, který nebude mít možnost každý den sbírat ráno či večer, snad ideální řešení. Ještě v kombinaci s dusíkatým vápnem, kafem a pod., snad to půjde. zahradu mám na jižním svahu. Ty informace o ježcích, psech apod. trávících se po požití Vanishe, jsou děsivé. Přispívám do diskuse s několikaletým zpožděním, kdy už se o Vanishi tohle více ví, tak snad je dnes situace lepší...

Jinak pasti v podobě prken či desek jsou určitě taky fajn. jednou jsem nadzvedla na jednom dvorku na vesnici desku z umělé hmoty, a pod ní byly stovky vajíček... hrůza...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 54.147 (?), 13.9.2007 13:47

Naše zahrada je lemovaná potokem a živým plotem ze smrčků a keřů - pro slimáky idelální bydliště. Zeleninu nepěstuju - jen kytky a bylinky a se slimáky se o vše "poctivě dělím". Vědomě vysévám všeho víc, aby mi aspoň něco zbylo. Ty potvory ale sežerou "svou" polovinu a vůbec jim není hloupé pustit se i do té mé. Takže jsem vyzkoušela Vanisch - zabíjí spolehlivě, ale všude zůstaly smrduté mrtvolky, solí bych si v tom množství zničila celou zahradu, navíc máme kokršpanělí slečnu, která (jako správný slídič) do všeho strká ten svůj čenich a na jedy by mohla doplatit i ona.  A tak jsme se vrátili k primitivním postupům, trávu udržujeme krátkou a navečer, když se začne stmívat, vyrazím na své "slimáčí kolečko" vyzbrojená kýblem - v něm asi do čtvrtiny voda a deci octa - do této směsi sbírám gumovou rukavicí slimáky a oni okamžitě po vhození hynou. Když slimáci nehynou, znamená to, že jejich množství nad octovou vodou převažuje a je třeba dolít trochu vody s octem. Vzniklou směs nechám do rána odstát - slimáci se pěkně rozpustí, druhý den vše vyleju do kanalizace a doufám, že obecní čistička si s tím poradí. Kýbl vypláchnu, aby byl navečer zase připravený. Ideální samozřejmě je, když toto dělají i vaši sousedi. V Dánsku prý dokonce ministryně zemědělství uvažuje o tom, že vydá zákon, podle kterého bude každý povinen slimáky na své zahradě likvidovat  a to hlavně sběrem. Kochám se představou, jak se v setmělých zahradách plíží stíny sehnuté nad zemí a každou chvíli se ozve tiché žbluňknutí, ...

P.S. Ocet se dá koupit i v 5ti litrovém barelu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.14 (?), 7.12.2007 18:43
Když se slimák rozpouští v kyselině octové, musí strašně trpět. Já si vždycky natáhnu gumové rukavice a slimáky jednoduše rozmačkám mezi prsty. Když už to hodně klouže je dobré použít obě ruce :-) Potom kyblík s rozmačkanými slimáky vysypu na kompost, abych obnovila přírodní koloběh. Než si gumové rukavice sundáte, nezapomeňte si je pořádně umýt ve vodě - nejlépe kartáčem, jinak se toho slizu nezbavíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 10.12.2007 11:28

Takový ekologický přístup musím ocenit. Sám nemám s trpícími slimáky takový soucit a taky mi v prstech nejsou příjemní. Řeším je horkou vodou a - stejně jako Vy - kompostem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.140 (?), 1.3.2011 9:56

Myslím, že těžko se shodneme, zda větší utrpení je zalití vroucí vodo, přestřihnutí, přeseknutí, rozmačkání v prstech,... Zatím mi z celé diskuse, kterou tu poctivě čtu a snažím se inspirovat, vychází nejlépe Ferramol. Je to drahé, ale pro člověka se zahrádkou v kolonii, který nebude mít možnost každý den sbírat ráno či večer, snad ideální řešení. Ještě v kombinaci s dusíkatým vápnem, kafem a pod., snad to půjde. zahradu mám na jižním svahu. Ty informace o ježcích, psech apod. trávících se po požití Vanishe, jsou děsivé. Přispívám do diskuse s několikaletým zpožděním, kdy už se o Vanishi tohle více ví, tak snad je dnes situace lepší...

Jinak pasti v podobě prken či desek jsou určitě taky fajn. jednou jsem nadzvedla na jednom dvorku na vesnici desku z umělé hmoty, a pod ní byly stovky vajíček... hrůza...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.208 (?), 26.12.2007 3:32
Gumové rukavice jsou základ. Taky nemám ráda slimáky, štítím se jich.. Ale gumové rukavice mi pomohoou je ničit.. (díky bohu) Rozmačkám je mezi prsty hllava nehlava.. Stejně jako mandelinku bramborovou.. P.S. Sůl se dá kooupit jako posypová za pár korun kilo :-) Nebojím se slimáků ani krtonožek, pojďte do toho se mnou - s gumovými rukvacemi!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 26.12.2007 8:14

Jen aby Vás (nás) nějaký "ekologicky" smýšlející host nenařkl z arogance a bezohlednosti při likvidaci přírodní populace slimáků a mendelinek - spolu s radou, že je potřeba se s nimi - podobně jako s krtky -  naučit žít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.140 (?), 1.3.2011 10:05

Pokud je ekolog opravdu ekologem a rozumným člověkem, nebude mít nic proti hubení nebezpečných invazních druhů rostlin ani živočichů, stejně jako proti hubení invazním druhům křídlatky, bolševníku... Něco jiného je, když se na některém místě ztratí přírodní rovnováha - pak se přemnoží nežádoucí druhy, nebo lépe řečeno lépe řečeno je nežádoucí jejich množství. Španělský slimák do tohoto ale nezapadá. Je brutálním zásahem do systému, kam vůbec nepatří. Rozumný člověk tohle chápe, a pokud ne, není to opravdu ekolog, nemá ty znalosti, souvislosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.185 (?), 9.3.2008 11:24

Po zahradě chodím s nůžkami a když ho vidím tak šmik a hledám dál. Je to nejrychlejší likvidace. Sbírat je je zdlouhavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.30 (?), 17.6.2008 20:17

kartáč je na sliz naprosto neúčinný!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.247 (?), 29.7.2009 12:09
Rozmačkat v ruce? I když bych měla rukavice, tak by mě lítal mráz po zádech. A to jsem si myslela jak jsem morbidní, když vezmu navečer něco jako mačetu a každého slimejše, kterého potkám přetnu v půli. Je to dost hrozný, ale do ruky bych ho nevzala. Ten sliz jde špatně smývat, pořád se šudlí na ruce. Jednou jsem omylem hrábla na nějakýho slimáka pod zeleninou a od té doby se vyhýbám jakémukoliv dotyku. Je to práce nekonečná, obzlášť, když soused málo seče a tvrdí, že žádného slimáka na zahradě nemá a přitom se večer nepodívá. Ve dne nic neuvidí. Ivana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika