Slimáci



host - 220.182 (?)
9.7.2012 13:03

Letos jsem zatím (klepu na dřevo!) viděla jen dva kousky... Ale do těch bylinek můžete zkusit dát ostříhané psí chlupy - já to vždycky dávala kolem rašících jiřin a dali jim pokoj. Asi se jim moc lepily na sliz...          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 166.3 (?), 10.5.2012 21:06

dneska jsem ho už rozhazoval, měl jsem přikrytý záhon černou textilií a když jsem jí odkryl tak jsem se nestačil divit...

takže kolem zasetých afrikánů atd...

jinak jsem letos koupil něco co se jmenuje krmítko na slimáky, je to v podstatě bodec a pak kulatá destička a nad ní zase kulatá destička

má se tam dát nástraha a pak na ní neprší, no nevím... to bych je musel dávat po pár metrech po celé zahradě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.2 (?), 13.6.2012 21:25

Ti neřádi mi podkousali povíjnice u plotu, měla jsem vysazené 3 různé barvy a těšila se, jak budu mít pěkný plot. Jenom překousali stonek, takže rostlina padla a té si už nevšimli. Z asi 30ti rostlinek zbylo 5 chudinek, přiklopila jsem je zatím sklenicí, ale nevím, jak je před těma žroutama zachránit, co dál. Jaký já mám vztek!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.252 (?), 9.7.2012 9:37

Mám bylinkovou zahrádku, zasazený tymian, kopr i petržel, šalvej i mátu sežrali mi bazalku a majoránku... vzhledem k bylinkám nechci zkoušet žádnou chemii, ale jsem už dost navztekaná. Rady se solením jsou nekonečné a tak chci zkusit obsypání záhonu pilinami a logrem. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 9.7.2012 10:19

Zkusit to můžete, výsledek bude jakobyste zapálila vonnou tyčinku, vzala bubínek a chřestítka a jala se tančit kolem záhonů. Řešení má název Ferramol a zas tak hrozná chemie to není. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 9.7.2012 10:27

Ano, já mám zkušenost s logrem, je to k ničemu. Sypala jsem ho kolem záhonů jako divá, ale evidentně jim to nevadilo. Jednou, když jsem sušila logr na talíři a nechala ho venku přes noc, ráno jsem nevěřila svým očím. Přes talířek prostředkem logru vedly tři slizké čáry, jak přes něj lezli. Takže logr jim určitě nevadí. Zbytečná práce to byla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 9.7.2012 13:03

Letos jsem zatím (klepu na dřevo!) viděla jen dva kousky... Ale do těch bylinek můžete zkusit dát ostříhané psí chlupy - já to vždycky dávala kolem rašících jiřin a dali jim pokoj. Asi se jim moc lepily na sliz...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.106 (?), 7.11.2012 12:36

Rychlá likvidace je mechanická. Sezbírali jsme jednou v záhonech plno slimáků a co s nimi. Dcera to vyřešila po svém. Měla na nohách gumové holinky, tak slimáky vysypala na cestu a holinkama je rozšlapala na kaši, tu pak nahrnula botou na lopatu a zahrabala do kompostu. Pokud má slimák v sobě vajíčka, zničí se také. Zbydou jen upatlané gumovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.11.2012 12:52

Je to řešení. A jak jste čistili ty gumáky? Pamatuju,. jak špatně se od slimáků čistl kbelík.  Další nepříjemností je,  je, že než jich člověk nasbírá víc, ti první už lezou z nádoby ven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 7.11.2012 13:16

Wapkou to jde fine. Dáte hnolínku na plaňku a vojedete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.11.2012 13:57

No, to je zajímavá otázka - zda se při mechanické likvidaci zničí i vajíčka (všechna).  Plzáci kladou vajíčka do půdy někdy koncem léta. V té době už jsou vajíčka vývojově dobře vyvinutá a schopná kladení. Když tedy plzáky sbíráme koncem srpna a mechanicky je usmrtíme (například rozšlapáním), určitě není dokonale zajištěno, že všechna vajíčka jsou zničena. A když pak zbytky plzáků s vajíčky uložíme (zahrabeme) do kompostu, riziko, že se z vajíček vyklube nová populace, bych zase tak moc nepodceňoval.

Já osobně v době největšího výskytu plzáky také sbírám do nádoby, ale usmrcuji je vřelou vodou. Tím se zničí i vajíčka. Jenže koncem léta už jich nemáme na zahradě mnoho, takže se nevyplatí při náhodném nalezení pár jedinců běžet pro kbelík a pak ohřívat vodu. Takže likvidace proběhne jednodušším a rychlejším způsobem - mrštěním nežádoucího tvora o stěnu stodoly. Krásně pukají. Jenže na vajíčka, přiznám se, jsem u této metody nepomyslel. Doufám, že když mrtvý plzák zůstane ležet na povrchu země, vajíčka by takto neměla přežít…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika