Slimáci



host - 88.150 (?)
3.8.2010 13:52
Zdravím, začal jsem sbírat rady do boji proti slimákům a plzákům. Tedy takové, aby se měl dobře i zbytek zahrady. Pokud nemáte na zahradě přímo slimáčí záplavy, tak se prý neradi slizí po písku, a mědi. A pak - aby jejich sbírání nezabralo tolik času, lze je dobře nalákat - milují prý navlhlé žitné otruby, i když nevím, kde je sehnat. nebo stačí převrátit pokropené květináče dnem vzhůru, podložit okraj dřívkem, aby slimáci mohli dovnitř a pak - nejlépe za tmy sesbíráte jen naakumulované slimáky ve vlhkých květináčích, či květináčích s otrubovou návnadou. Jiří
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
      
host - 146.39 (?), 22.7.2010 22:14

Ak dovolíte otázku mimo témy - akú máte odrodu jahôd, že dozrievajú až teraz? U nás dozrievajú už len stálerodiace...

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 120.236 (?), 22.7.2010 22:53

Taky mě napadlo, že má Váš příspěvek měsíční zpoždění... nebo to jsou ty stáleplodící?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.150 (?), 3.8.2010 13:52
Zdravím, začal jsem sbírat rady do boji proti slimákům a plzákům. Tedy takové, aby se měl dobře i zbytek zahrady. Pokud nemáte na zahradě přímo slimáčí záplavy, tak se prý neradi slizí po písku, a mědi. A pak - aby jejich sbírání nezabralo tolik času, lze je dobře nalákat - milují prý navlhlé žitné otruby, i když nevím, kde je sehnat. nebo stačí převrátit pokropené květináče dnem vzhůru, podložit okraj dřívkem, aby slimáci mohli dovnitř a pak - nejlépe za tmy sesbíráte jen naakumulované slimáky ve vlhkých květináčích, či květináčích s otrubovou návnadou. Jiří
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 3.8.2010 14:11

Otruby (pšeničné) koupíte jako bioprodukt v hypermarketu. Smíchané s drceným pevným lihem fungují jako Vanish za zlomek ceny. Pouze nemají trvanlivost při zvlhnutí, rychle plesniví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 42.36 (?), 5.8.2010 8:09

Já obsypala zahradku pískem, pár dní tam nebyl ani jeden slimák, ovšem písek se "vsákl" do půdy samozřejmě, tak mi babička poradila babičkovskou radu :

Kolem dokola zahrady posypat jehličím, slimáky to píchá, tak přes to nepřelezou :) hodně zdaru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.8.2010 11:55

Těžko uveřit, že by obsypání zahrady čímkoli výrazně pomohlo. Třeba moji  slimáci zahradu neopouštějí. To, že je tam ve slunečném dni nevidím, není dáno tím,  že večer na zahradu přilezou a ráno odtáhnou.  Jsou schovaní. 
   Babičkovské rady jsou dobrá věc. Ale tak, jako nám babičky neporadí s internetem, težko čekat radu v boji se španělskými potvorami, které tu v jejich dobách jaksi nebyly,
   A propos - kam chodíte na jehličí, že vám vystačí kolem celé zahrady?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.194 (?), 7.8.2010 13:40

Mám na zahradě vysokou hladinu spodní vody. Uvažuji o vyhloubení rýhy cca 30x30 cm okolo záhonů, která by byla naplněna vodou. Případně na dno rýhy položím plastový žlab, aby při poklesu hladiny vody bylo možné vodu dolít a udržet hadicí nebo kropáčem. Myslíte, že to bude nepřekonatelná překážka? Dvě třetiny pozemku sousedí s rozsáhlými mokřady a sběr slimáka je boj s větrnými mlýny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.162 (?), 15.8.2010 12:13

take mame vysokou hladinu spodni vody, tak nas napadl vodni prikop kolem cele zahrady. Nejdriv jsme jim ale usporadali plavecke odpoledne v kastrolu, velikosti a hloubky cca vodniho prikopu. Nekteri lezeli jako mrchy pod hladinou, nekteri se po dne vydali na pruzkum. jakmile dorazili ke stene, proste se vysplhali. zrejme vydrzi pod vodou neutopeni dostatecne dlouho, aby nasli unik.  Pak jsme zkusili vytvorit arenu obehnanou medenym dratem. tak to uz byla jina podivana. pres drat proste nesli. Nalezli na nej, ale vzapeti zatahli tykadla a odpadli. pouze v mistech, kde nasli skulinu pod, se protahli. Zada maj asi pancerovana, ale bricha citliva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.121 (?), 1.6.2014 1:20

Když to tady tak čtu, myslím, že nejlepší bude překážka. Zakládám novou zahradu. Zatím máme na dvoře planinu a podél plotu keře. Stejně jsou tady. Lezou každou noc v dost hojném počtu. Vedlejší pozemky jsou neudržované zarostlé a plné kamení. Takže ideální stanoviště pro slimáky. Pročítala jsem různá fóra týden a dospěla jsem k následujícímu rozhodnutí. Musím začít oddělením zahrady od okolních zamořených pozemků. Napdalo mi vykopat kolem plotu příkop tak na 2 lopaty široký. Do tohoto příkopu dát folii a okraje zaházet zeminou s výkopu pro zatížení. Do tohot příkopu bych vložila skelnou vatu a navrh sůl. Zítra chci pár slimáků položit na zkoušku na skelnou vatu a pozorovat, jak si poradí. Také mi jako alternativa napadlo koupit jeté lino. Nařezat ho na 40 cm široké pásy a ty položit podél plotu. Na toto lino nalepit smirkový papír voděodolný zrnitost 40 (nejhrubší). Na zahradu budu sipat Ferromol a samozřejmě pravidelně sbírat. Co na to říkáte? Myslíte, že by to mohlo pomoci? Díky za nápady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (801) - 39.149 (?), 12.6.2011 19:23

Jehličí nefunguje. Za včerejší večer a dnešní ráno jsem sebral 4 litry slimáků. Probíhalo u nich něco jako rojení. Nejvíce jich bylo pod smrkem, který má větve až na zem.  Po nadzdvihnutí větví jsem odebíral slimáky z povrchu půdy pokryté vrstvou jehličí, ale i zalezlé do houští větviček. Mám dojem, že slimáci letošní generace jsou tmavší, už není tolik zrzounů. Probíhá u nich zřejmě určité evoluční opatření. Tmavé tolik nesvítí za soumraku. Chodil jsem na zahradě až do tmy s vyvalenýma očima a sbíral tmavé čárky dlouhou pinzetou do zavařovačky s vodou. Občas jsem pinzetu prohnal trávníkem a zbavil ji slizu. Neviděl jsem Polívkovu Manéž běžící v telce, ale zjistil jsem, že i vzhledem k zanedbanému okolí je můj boj marný. Slimáci nemají přirozeného nepřítele, a proto je jejich nárůst značný. Kdyby existoval skutečný predátor na slimáky, museli bychom jeho početní nárůst zaznamenat. Jsou pro zahrádkáře pohromou jako pro farmáře králíci v Austrálii. Na zahradě mám ježka, neviděl jsem ropuchu, slepýše, užovku, ještěrky, přestože se na zahradě v minulých letech tato havěť vyskytovala. Vyplácal jsem na boj se slimáky také 200g feramollu.  Moc jsem se rozjel. Howgh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika