Slimáci



host - 185.138 (?)
29.6.2010 21:04

Feramol je pro psy a kočky neškodný, účinkuje skvěle. Cena už spadla na úroveň Vaniše. Plošným rozhozem do květinových záhonů, ve dvou vlnách došlo k významnému úbytku. Ale je fakt, že jsem nikdy nenasbíral 7,5l naráz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
            
host - 135.54 (?), 19.6.2010 12:25

Muzete se podivat jak se med (cu) aplikuje na zahradu na techto strankach, jsou bohuzel jen v anglictine ale na obrazkach je dobre videt jak se do da udelat.  Neni treba davat kouzky kolem kazde rostliny. Da se udelat bariera medenou sitkou (nebo plechovym paskem) kolem vetsi plochy zahonu. Prouzek medi by mel byt alespon 3cm siroky. Podivejte se na stranky zde a zde, opravdu to funguje, jen vedet jak spravne na to. Neodstrani vam to slimaky z cele zahrady ale muzete tak ochranit napriklad oblast kde pestujete salat.                                

Ja osobne jsem tuto metodu na zahradce jeste nepouzila jelikoz nemam zadnou zeleninu ale nasi sousede to maji a funguje to bezpecne.  Doufam ze tato rada nekomu pomuze, pak muzete dat vedet ostatnim zoufalym zahradkarum ale i skeptikum co se teto metody tyce.             Marcela :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hlousek2 - (17) - 200.112 (?), 29.6.2010 19:58

Ta měď vypadá zajímavě - leč já bych spíše rád vyzkoušel holandskou metodu. Viděl jsem na fotkách plechové obrubníky, které byly nahoře ohnuty a slimáci tak nemají šanci toto přelézt.

Hledal jsem na netu a bohužel u nás asi nikdo nevyrábí - nebo někdo víte, kde by se tyto obrubníky daly sehnat?

Je škoda, že se tohoto nápadu neuchytili žádní výrobci plastových obrubníků u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.195 (?), 29.6.2010 20:42

já je raději budu sbírat než mít plechovou zahradu co myslíte???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 29.6.2010 21:04

Feramol je pro psy a kočky neškodný, účinkuje skvěle. Cena už spadla na úroveň Vaniše. Plošným rozhozem do květinových záhonů, ve dvou vlnách došlo k významnému úbytku. Ale je fakt, že jsem nikdy nenasbíral 7,5l naráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 70.100 (?), 30.6.2010 6:34

Souhlas s 185.138. Akorát mi připadne, že Ferramol je oproti Vanishi pro slimáky trochu méně lákavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.60 (?), 25.5.2015 3:49

já jsem záhony obehnala ohradníkem. Účinek maximální. Jedná se o plast (prodávají ho v Hornbachu), který dáta verikálně do půdy kolem záhonu. Na tento plastový ohradník přilepíte ohradník ve 2 linkách cca. 0,5 - 0,8 cm od sebe. Konce ohradníku přiděláte k trafu (prodává ho společnost z Liberce). Nejsou schopni tuto překážku překonat. Pak musíte vymlátit ty, které uvnitř záhonu zbyly, i pod zemí (fungují hlístice). Na zahradě mám saláty, kytky, zeleninu a vše prosperuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.78 (?), 29.6.2010 22:05

Nemáte tak docela pravdu - v jednom obchoďáku (myslím že to byl ten na tři oranžová písmena) jsem viděla plastový pás v roli, široký cca 20-25 cm s naznačeným místem pro ohyb (barva a průhlednost jako plastová světle zelená láhev na minerálku). Délku a cenu si již nepamatuji. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.200 (?), 25.7.2010 15:50

Dobrý den, zrovna včera jsem v OBI viděl speciální plastové ohrádky na záhony proti slimákům, byly v akci, bohužel si pamatuji jen to, že to bylo asi 20 m délky a docela drahé. Já používám Vanish, ale ne dle návodu, nýbrž volný rozptyl po záhonech, obnovuji cca po 3 týdnech. Slimáci nic nežerou, jen ten Vanish. Protože pravidelně dvakrát denně provádím ruční solení "mazlíků", je postupem doby jejich počet regulován a dále klesá. Solení provádím špetkou přímo na slimáka a zásadně ne v záhonech, tam je Vanish, a škody z prosolení prakticky žádné. Mrtvolky na slunci cca do 3 dnů vyschnou a rozloží se. je potřeba vyvíjet neustálou činnost a nenechat mazlíky vydechnout. Mimochodem solení na mazlíka je parádní cvičení na záda a břišní svaly, pokud se člověk poctivě ohne k zemi.Leoš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hlousek2 - (17) - 152.112 (?), 28.7.2010 9:31

Dobrý den, cvičení s mazlíky Vám chválím - ale představte si, že toto děláte na zahradě s rozlohou přes 5000m :D Zahradu ještě nemáme u domu - tedy posek je tak 2-3x do roka :(  Jahody tam pěstujeme na několika větších plachtách - letos bohužel velmi špatný výsledek. Z obvyklých tak 300kg letos jen necelých 50kg - a půlka zůstala v žaludcích slimáků. Proto bych chtěl zkusit nějaké ohrádky - leč bohužel jsem na tyto ještě nenarazil :(V našem malém mestečku toto absolutně není a jet tak stovku kilásků do většího města, kde to ani míti nemusí... :( 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 191.158 (?), 28.7.2010 9:52
Ježinkote, odkud jste? Stovky kilásků ;o) Já obsypávám jahody i jiné plodiny Vanišem a ten jim chutná více. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika