Slimáci



host - 164.74 (?)
19.6.2010 11:53

Ja to vyresil jednoduse. Poridil jsem si mensi sud a v nem zalozil kompost - hazim tam plevel atd. Slimaci se od te doby plazi timto smerem... vecer jich tam vzdy hoduje spousta. Mno a ja je tam propichnu spicatym klacikem a mam klid. Jednou za cas na kompost caknu trochu piva at je to vic laka a nestaram se. A kdyz vsechny nepochytam... stejne mi nezerou kvetenu ale chodi na cerstvy plevel na kompost. Pochopitelne udrzuji nizkou travu a kere pri zemi prostrihavam, aby se mi tam ta verbez nemnozila.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
         
host - 217.131 (?), 20.3.2010 11:16

Pisalo sa na fore, ze vsetky prostriedky na slimaky su na kocku kvoli sekundarnym otravam (bystrusky a jezkovia... hlistice su strasne drahe). Jediny mal dobre referencie. Latka na baze fosforecnanu zeleziteho (nespominam si nazov predavaneho vyrobku). Ma niekto nejake zle skusenosti s touto latkou? Chcem do toho ist, a chcel by som sa vyvarovat problemom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 20.3.2010 11:41

Přípravek se jmenuje ferramol, a je téměř nejedovatý. Jediné, co může milcům přírody vadit, je drastická smrt "nabobtnáním k prasknutí." U jiných granulí je to pro změnu rozleptání za živa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.57 (?), 3.5.2010 7:23

Stačí na ně nasypat sůl a oni zdechnou!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.5.2010 7:54

Blbý je, že na záhonku nezdechne ta sůl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.180 (?), 4.5.2010 10:59

Jediným účinným a biologickým řešením je udržovat nízkou trávu, sbírat slimáky do nádoby a vždy po sběru přeliju vařící vodou-je to rychlá smrt pro slimáky a ekologická...Pravidelně sbíráme a doufáme, že nesežerou vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.178 (?), 12.7.2010 13:14

Mozno lepsie nez vriaca voda je ladova slana "voda", alebo ina nemrznuca zmes - etanol - je to setrne k prirode aj slimakom - tak  - 15 stupnov a slimak dostane rychly sok. Len to zbieranie je otravne a nekonecne. Granule som zavrhol - neekologicke, nesetrne, popol nepomohol, piliny nepomohli, hlistice su drahe, este tak pivo, ale aj tak radsej idu najprv na salat a az potom na pivo.

Jez mi zo zahrady usiel, vtaky to nezeru.

Vraj tie domcekove zeru vajicka slizniakov, takze radsej ich nechavam.

Idem skusat tu medenu zabranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 31.107 (?), 4.5.2010 19:55

Vynikající proti slimákům jsou granule - Vanisch. Funguje to. Je to sice dražšší prostředek, ale zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.54 (?), 19.6.2010 2:23

MED   CU   ---- Med, medeny plech, trubka coliv z kovove medi je pro plze i mlze jedovate. Kdyz vytvorite barieru, staci krouzek plechu kolem rostliny a uz vam za ni nepujdou. Je to ekologicke a nemusite nikde nic sypat. Vydrzi vam to x let.  Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 19.6.2010 9:41

Krom toho, že spolehlivému účinku příliš nevěřím, víte na kolik peněz by vyšly měděné kroužky kolem všech rostlin na záhonech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.74 (?), 19.6.2010 11:53

Ja to vyresil jednoduse. Poridil jsem si mensi sud a v nem zalozil kompost - hazim tam plevel atd. Slimaci se od te doby plazi timto smerem... vecer jich tam vzdy hoduje spousta. Mno a ja je tam propichnu spicatym klacikem a mam klid. Jednou za cas na kompost caknu trochu piva at je to vic laka a nestaram se. A kdyz vsechny nepochytam... stejne mi nezerou kvetenu ale chodi na cerstvy plevel na kompost. Pochopitelne udrzuji nizkou travu a kere pri zemi prostrihavam, aby se mi tam ta verbez nemnozila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika