skvoři



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
26.6.2008 23:29

Na internetu jsem našla, jak vyrobit lapače na škvory:

Lapače škvorů - Přemnožení škvoři často poškozují rostliny jiřinek. Snadno je polapíme do doma připravených pastí, pro jejichž přípravu použijeme květináč o průměru asi 10 cm, který nasadíme dnem vzhůru na kůl sloužící jiřinkám jako opora. Otvor ve dně zalepíme tmelem, květináč vycpeme dřevitou vlnou nebo hoblinami a zakryjeme jemnou síťkou. Každé ráno pasti zkontrolujeme, škvory vysypeme a přemístíme. Škvor patří mezi užitečný hmyz, hubí mšice a jiné hmyzí škůdce.

Jinde zase radí dát k popínavkám vlhké noviny a každý podvečer je sebrat a spálit.  Škvory naštěstí nemáme, to je moje záchrana, protože se jich strašně bojím.    Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 26.6.2008 22:56, zobrazeno: 11229x

zdravím, prosím někoho zda nemá zkušenosti s ničením škvorů... jak je lze nejrychleji zničit... miluje jiřiny a lilky... díky moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.6.2008 23:29

Na internetu jsem našla, jak vyrobit lapače na škvory:

Lapače škvorů - Přemnožení škvoři často poškozují rostliny jiřinek. Snadno je polapíme do doma připravených pastí, pro jejichž přípravu použijeme květináč o průměru asi 10 cm, který nasadíme dnem vzhůru na kůl sloužící jiřinkám jako opora. Otvor ve dně zalepíme tmelem, květináč vycpeme dřevitou vlnou nebo hoblinami a zakryjeme jemnou síťkou. Každé ráno pasti zkontrolujeme, škvory vysypeme a přemístíme. Škvor patří mezi užitečný hmyz, hubí mšice a jiné hmyzí škůdce.

Jinde zase radí dát k popínavkám vlhké noviny a každý podvečer je sebrat a spálit.  Škvory naštěstí nemáme, to je moje záchrana, protože se jich strašně bojím.    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kenybz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (64) - 44.15 (?), 1.7.2008 7:14
Jiřiny ani lilky nemám a proto mi škvor nevadí je fakt, že je to né zrovna pěkný tvor ale já mu vděčím za práci, kterou dělá mšice mu fakt šmakují :-) posuďte sami https://www.zahrada.cz/forum/skudci/msice-a-jak-na-ne-70484/?ridici_hodnota_akce=vlozeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 3.9.2014 21:50

Zdravim. Mozu skori uplne ocvakat mlade vyhonky na jabloniach? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.106 (?), 3.9.2014 22:12


zrovna v tomto období mi dozrává cukrová kukuřice a každoročně je plná škvorů, kteří zalezou do listů a klasů, ale nijak neškodí. Někdy se z klasu doslova sypou, když ho loupám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 4.9.2014 21:22

Ak to neni skor, co mi takto likviduje vyhonky?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.9.2014 13:04

Tento abiotický jev je na nových výhoncích častý, zřejmě bude souviset s výživou, vodním režimem,možná suchem,nebo naopak přemokřením,kdy řídké pletivo výhonků se zlomí vlivem gravitace.Není to projevem škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 24.14 (?), 5.9.2014 21:01

Obavam sa ze mne to robi skodca. Na vyhonkoch vidno ako ho nieco dookola ohryzlo asi z neho salo stavu. Tie ktore su ohryzene len do polovice sa zahoja a rastu dalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika