Škůdce ve střeše



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
30.10.2018 1:14

Není jasné, zda se do střechy můžete dostat z boku. Nedestruktivně může pomoct elektronický plašič. Pokud je tam dutina, ultrazvuk nepomáhá a jste si jistý, že zvuky jdou odtud, nezbývá než navrtat odspodu kruhovým vrtákem. Pak vložit jed proti hlodavcům a výřez vrátit. Za 3 dny to přejde.

Odpuzovač
Odpuzovač
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
gustitko - (6) - 158.178 (?), 29.10.2018 21:06, zobrazeno: 2657x

Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud zde téma nepatří.

Máme dva roky novou střechu, pultovou. Krytina je hydroizolační folie. Skladba střechy je folie, geotextilie, OSB deska pod OSB je 30 cm skelná vata, sádrokartonová konstrukce, parozábrana a sádrokarton.

Je tomu asi týden, co jsme poprvé v noci zaslechli jak nám po sádrokartonu v noci něco chodí. Nejdříve jsem si myslel, že je to něco na střeše, ale aktivita čile roste, nyní je i ve dne.

Jsme z toho zoufalí protože?

1. není mi jasné, jak a co se mohlo do střechy sotat, protože není kudy. Jediná možnost je trubka, kterou vedou kabely na třechu. Ta ale byla vyplněná pěnou.

2. Děsí mne, co může být uvnitř a jakou škodu to může napáchat

3. abych se dostal do konstrukce, znamená to otevřít střechu - tzn rozřezat folii a rozebrat OSB na celé střeše nebo v obytné části sundat celé SDK...

Prosím poradíte někdo co by to mohlo být za škůdce a jak nyní postupovat?

MOckrát děkuji za jakoukoliv radu.

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.154 (?), 29.10.2018 22:59

Snad ne kuna frown, to by byl docela průšvih...            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.10.2018 1:14

Není jasné, zda se do střechy můžete dostat z boku. Nedestruktivně může pomoct elektronický plašič. Pokud je tam dutina, ultrazvuk nepomáhá a jste si jistý, že zvuky jdou odtud, nezbývá než navrtat odspodu kruhovým vrtákem. Pak vložit jed proti hlodavcům a výřez vrátit. Za 3 dny to přejde.

Odpuzovač
Odpuzovač
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gustitko - (6) - 218.150 (?), 30.10.2018 10:27

Dobrý den, 

z boku se do střechy nedostanu, je zateplena polystyrenem a až ke krytině střechy je fasáda. Tzn musel bych porušit fasádu.

Ze spodu navrtat orvor znamená porušit parzábranu a jed tam dát s tím, že kdo ví jestli se ve 100m střeše k němu dostane?

O plašiččce jsem uvažoval, trochu problém je, že já se nedostanu do protoru té střechy, tzn musel bych dát z místnosti a namířit do střechy, díky SDK klesá účinnost plašičky zhruba na 30%. JInak dutina, tzn vzduch tam určitě bude...

MOckrát děkuji.

S pozdravem

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.115 (?), 30.10.2018 12:03

Pokud by to byla kuna, tak je šance ji zlikvidovat i mimo střechu, protože kuna chodí tam a zpátky - někde je tu vlákno s radou čím (chce to vyjet do Polska).

Nám se takto občas (jak který rok) nastěhuje do střechy plšík, chvilku hraboší (obvykle večer a pak tak kolem pěti ráno) a pak usne a je celou zimu klid, na jaře odejde. Párkrát přišla myš, ale ta tam nemá nic ke žrádlu a protože tam má hlad, tak se chytí vždycky do dvou dnů do pastičky s vlašským ořechem. Ovšem, my máme kam tu past dát...

Někudma tam vlézt to hrabošidlo muselo... i mezírka jeden centimetr stačí, někde spárka nebo prasklinka bude. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika