Škůdce na jahodníku



Ladik1 - (10) - 119.52 (?) 
12.8.2018 12:53, zobrazeno: 2305x

Dobrý den. Mám zakrnělé sazenice jahodníku, typuji na napadení roztočíkem jahodníkovým. Kdysi v roce 2009 zde padla rada o použití Sulky. Prosím paní Lídu která se tehdy ptala zda to vyzkoušela a jestli to pomohlo. Vertimec zatím moc nezabral.Děkuji za odpovědˇ.

fotka
fotka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.11 (?), 12.8.2018 13:11

Nevyzkoušela jsem to, ale roztočík způsobuje pokroucení listů, ne zakrnělost. Pokud jsou sazenice zakrnělé, je to spíš houbové onemocnění kořene (v průřezu je červeně zbarvený).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ladik1 - (10) - 119.52 (?), 12.8.2018 13:26

Takže asi fytoftorová hniloba?.Byly to loni zakoupené frigo sazenice.s tím asi moc nenadělám, jedině likvidace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.231 (?), 12.8.2018 14:26

Můžu se zeptat z které jahodárny pocházejí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik1 - (10) - 119.52 (?), 12.8.2018 15:16

Mám ze dvou zdroj, přesně neurčím, jahodárna Vranany a menší část zahradnictví Kruh u Jilemnice

. Fytoftora to není tou napadené sazenice v suchu usychají během týdne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.11 (?), 12.8.2018 21:22

Někdy se mi také stane, že 1-2 keříky v záhoně začnou takhle zakrňovat. Je fakt, že kořeny jsem jim neřezala, abych zjistila barvu. Ale také nijak nezasychají, pokud je hned nevyhodím a mají plody, jsou také zakrnělé a jakoby bez šťávy, Odnože z nich pochopitelně neberu, prostě je zlikviduji a zasadím nové. 

Sadbu si vždy několik let dělám sama, jednou za čas objednám pro ozdravení v jahodárně (Turnov).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika