škůdce ibišku



Lenka 2 - (42)
13.4.2007 9:55
když se mi nechce míchat nějaká chemie kvůli jedné, dvěma kytkám tak si je vezmu na zahradu a postříkám je vodní pistolí. To máte vidět ty "broučky" jak se jim ta koupel nelíbí :-)))  Osprchuji je i pěkně zespodu a takhle jsem už pár kytiček zachránila
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mmiri - (3), 13.4.2007 8:05, zobrazeno: 20788x

Dobrý den,

mám dotaz, mám doma ibišek čínský a vypadá to, že je napaden nějakým škůdcem. Žloutnou mu lístky, ty lístky jsou lepkavé, jsou na nich bílé tečky, objevili se nám mezi lístky i drobné pavučinky. Prosím o radu. Moc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lenka 2 - (42), 13.4.2007 8:35
mě se tam občas objeví mšice i molice. Po mšicích je to lepkavý ale to asi nebude zrovna váš problém, co?  :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mmiri - (3), 13.4.2007 8:50
přiznám se ,že jsem taková květinářka začátečnice. Před 2 roky jsme se přestěhovali do rodinného domku, kde jsme s mamkou začali pěstovat kytičky, ibiškům se daří až na tento problém. Ale díky za tip zkusím mrknout co je to za potvůrky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lenka 2 - (42), 13.4.2007 9:55
když se mi nechce míchat nějaká chemie kvůli jedné, dvěma kytkám tak si je vezmu na zahradu a postříkám je vodní pistolí. To máte vidět ty "broučky" jak se jim ta koupel nelíbí :-)))  Osprchuji je i pěkně zespodu a takhle jsem už pár kytiček zachránila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.167 (?), 4.12.2007 22:02

Mám problém se dvěma pokojovými květinami. Jednou je krásný 60 let starý strom ibišku. Vše začalo přesazením. Na listech mi lezou droboučké černé mušky,které zanechávají světlé skvry na listech. Pak list zrezne a usychá. Listy květin vypadají jako by byly posypány drobným mákem a jako by byly z maskáčoviny. Moc děkuji za rady,kytky miluji a nikdy mi nestonaly. Doufám,že je díky vám zachráním. Renka Rožďalovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 6.12.2007 14:22

Podle příznaků jsou to Třásněnky které škodí i na gladiolech a jiných květinách tak skuste nějaký postřik na savé žravé škůdce musí se po 14 dnech opakovat aby zasáhli i nové vylíhlé z vajíček, které jsou na spodu listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.65 (?), 26.7.2007 7:50

Dobrý den,

mám tentýž problém, jako paní Miroslava. Ibišek mám doma necelý půl rok a krásně mi kvetl nyní má menší květy a na listech se mi objevují malé bílé tečky, také mezi listem a větvičkou se tvoří malé pavučinky. Mohla by jste mi poradit jak jste proti škůdci bojovala a co je to vlastně za potvůrku?

Moc děkuji za radu.

Petra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.179 (?), 26.7.2007 14:06
Pavučinky = sviluška.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.58 (?), 24.10.2010 13:16

Na Ibišku mám tyto škůdce, postřikem jsem je sice zlikvidoval, ale jsou tam znovu. Co dělat?

Mikroskopem
Mikroskopem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika