Škodná v zahradě - srnec, daněk



host - 131.51 (?)
3.12.2008 11:56

Já bych tu petardu odpálenou elektřinou na dálku nepodceňoval. Nemůže to být ale nějaké preventivní stálé odpalování petard, ale jediná petarda, která musí vybouchnout těsně u zvířete. Předpokládám, že mu neuškodí, ale vyvolá u toho zvířete tak silné negativní pocity, že tam minimálně týdny nepáchne nebo jen v době nejsilnějšího hladu, když v lese a u krmelce už nic nebude.. Musí to být ale jediné zvíře nebo v případě skupinky vedoucí kus, jinak tam budou ostatní chodit dál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 120.31 (?), 29.5.2008 14:07

Já jsem na v loni na podzim zasásené smrčky použil nátěr ptoti okusu morsuvin a funguje na 100%, když se zeptáte někoho kdo dělá v lese tak Vám jistě poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 29.5.2008 15:28

Pro dva čtyři jedna.dva pět jedna: tak jo, když jsou problémy, musí humor stranou... Račte prominouti, že jsem si dovolila ukázat bláhového hlemýždě, který se přecenil.

A k tématu: příležitost vždycky dělá zloděje.

Zdravím a dýchejte z hluboka, vono se to vsákne. Hráběnka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.251 (?), 30.5.2008 8:35
To Hráběnka: To měl být pokus o žert, osobně to neberu, urážlivý rozhodně nejsem. Spíše mi šlo o to, aby diskuse neodbočovala od tématu. (už dost) Jinak sousedi o kousek dále mají plot - pletivo a pěstují nějaké kedlubny a podobně - ty lesní potvory jim ten plot povalily. Pokud je tedy nutné pozemek oplotit (ovšem ne vždy to vypadá dobře) je nutné ho dělat opravdu bytelně a roury (sloupky) zakopat do země dost hluboko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 23.6.2008 17:15

Pokud jsou tak drzí, že tam chodí, když jste v baráku, tak když nefunguje oplocení, já bych zkusil pořádnou petardu odpálenou na dálku elektřinou. Když něco takového pořádného bouchne tak 2 metry od srnce, srnec vezme trysk a nejspíš už se na zahradě neobjeví. Kde něco takového koupit ale nevím, já osobně si takové věci odpalované třeba zvonkovým drátem umím udělat.  Musela by to být asi práce na objednávku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 23.6.2008 17:41

Odpalovat petardy kvůli zaplašení vysoké mi přijde jako nesmysl, silně pochybuji, že by si to ta zvěř zapamatovala a odpalovat petardy každý týden by se mi tedy rozhodně nechtělo - jsme docela rádi, že je tam klid a představa, že by takto plašili srnčí všichni postižení v okolí - no to se rovnou můžeme odstěhovat na střelnici. CD pověšená nad růžemi zatím vypadá, že mají smysl, nic okousaného jsme zatím nenalezli. Uvidíme jak to bude dále - zatím to funguje 4 týdny bez problémů, jen ta estetika trochu kulhá. Možná by šel použít nějaký elektrický plašič (rámusič) spínaný pohybovým čidlem, nejsem si ale vůbec jist, co by na to říkali sousedé, kdyby je to v noci vzbudilo. Další možná varianty je elektrický ohradník.

Kytky máme okolo chalupy proto, aby se nám to tam líbilo (a také okolojdoucím) a nechceme je proto schovávat za nějaké ploty, navíc do horské krajiny se ploty (ani živé) moc nehodí a nikdo v okolí je tam nemá. Pěstovat ovšen kvůli tomu jen "nejedlé" či jedovaté kytky tedy nechceme také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.1 (?), 1.11.2008 9:48

Dobrý den, mám stejný prodlém. Chtěla bych se zeptat jestli ty přípravky co jsou na ožírání stromků se dají použít i na kytky? Na netu jsem našla všechny repelenty jen na stromky a keře, ale já potřebuji předevší na kytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.229 (?), 3.12.2008 10:34

To sa asi v žiadnom návode nedozviete. Treba len otestovať v praxi. Ja sa chystám na jar vyskúšať Pellacol. Skúsim postriekať ovocné stromčeky aj okrasné kríky.  Najskôr vyskúšam malé balenie 200ml. Ak sa osvedčí, existuje aj 5kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.51 (?), 3.12.2008 11:56

Já bych tu petardu odpálenou elektřinou na dálku nepodceňoval. Nemůže to být ale nějaké preventivní stálé odpalování petard, ale jediná petarda, která musí vybouchnout těsně u zvířete. Předpokládám, že mu neuškodí, ale vyvolá u toho zvířete tak silné negativní pocity, že tam minimálně týdny nepáchne nebo jen v době nejsilnějšího hladu, když v lese a u krmelce už nic nebude.. Musí to být ale jediné zvíře nebo v případě skupinky vedoucí kus, jinak tam budou ostatní chodit dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 21.5.2009 19:13

V květnu, kdy je dávno po zimě a sněhu, nacházím týden co týden odřenou kůru u zákrsků tak dokonale, že těžko stromky zachráním.Ochranné pletivo je zvednuté, stromek vyhnutý až vyvrácený.Prý srnci mají svědění při obnově paroží... Ví o tom někdo více?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 21.5.2009 19:41

Když jim vyroste paroží a odpadává lýčí, svědí je to. Přijdou ke stromku, prostrčí kmínek mezi parůžky, otočí hlavou a drbou se. už je to tu někde popsáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika