Sakura



host - 168.46 (?) 
8.5.2012 20:45, zobrazeno: 9662x

Dobrý den,

vysadili jsme letos dvě sakury a po cca měsíci u obou začaly vadnout a opadávat listy. Při detailnější prohlídce jsme objevili drobonké červené broučky (viz. foto) a občas jakési chmíří. Můžete mi někdo poradit, o jakého škůdce se jadná a jak se ho zbavit?

Děkuji.

Sakura
Sakura
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 116.142 (?), 10.5.2012 9:46

Dobry den, mam stejny typ Sakury, cca 2 roky starou, 120 cm vysokou, kupovala jsem u Starkla, letos poprve kvetla a ma uz i vice vetvi. V minulych dnech byla napadena msicemi, vcera jsem provadela postrik (zkusila jsem CALYPSO, koupila jsem v hypermarketu), snad to Sakura prezije. Napadena msicemi byla dost - obzvlaste nove, male listy. Sakuru vice zalivam a pravidelne hnojim. Obzvlaste v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.54 (?), 31.5.2015 20:49

Prosím o radu, co to mám na sakuře a jak se toho mám zbavit? Jsou to takový malinký červený puntíčky, nehýbe se to, sloupnout to jde, ale dost ztuha. :-(


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.244 (?), 25.10.2017 9:20

sú to nektária, žľazy produkujúce nektár. je to akási prirodzená ochrana stromu. tým, že cez nektária vylučuje nektár tak sa strom chráni pred napadnutím voškami. inak by naňho začali mravce nosiť vošky, a tak sa mravce nažeru nektáru priamo zo stromu. je to tak zjednodušene povedané. určite to neodstraňujte je to prirodzené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika