proti krtkům



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 74.224 (?) 
5.4.2007 14:43, zobrazeno: 86658x

Vyzkoušel jsem proti krtkům tzv Karbidové Vápno - je to docela účinné, mohu jen doporučit.  zahrada byla celé jaro a léto bez ošklivých hromádek a trávník taky. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.4 (?), 16.3.2011 17:16

Návod je to sice dobrý, ale kde sehnat karbidové vápno, to už náš zahdádkář neuvádí. Chtěl jsem postupovat podle rady, ale nemohu karbidové vápno sehnat. Prosím o radu. Děkuji Karel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 16.3.2011 17:53
Vždy si pro něj chodili zahrádkáři ke mě do acetilenové stanice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 16.3.2011 20:13

Já taky jsem kupoval kusový karbid, ale to už je 10let zpátky.Fungovalo to!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.4 (?), 17.3.2011 16:44

Děkuji za reakce na dotaz, ale není nám nic platné to co fungovalo před 10-ti lety, nebo rada jiného pána, ke kterému kdysi chodili zahrádkáři do acetylenky. Nás zajímá současnost a hlavně možnost legálního obstarání karbidového vápna. Časy, kdy jsme si něco donesli z práce jsou snad už pryč. Tedy dotaz zní: Kde ho dnes obstaráme?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.138 (?), 16.11.2011 23:16

Vyhodou internetu jsou vyhledavace. Dejte do Google hledat vyraz "karbid vapenaty+koupit". V soucasnosti se prodava karbid predevsim na vypuzovani skudcu z nor. V zapadni evrope je dostat v kazdem zahradnim centru pro tento ucel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.32 (?), 12.11.2012 10:47

Na výstavě ZŽ jsem zakoupil zaručeně úspěčný elektronický odháněč krtků a hryzců OdK-H2 za cenu (včet baterií) 450,- Kč. Instaloval jsem jej přesně podle přiloženého návodu a po měsíčním sledování výsledek nulový. Krtci dále hrabou a to i v těsné blízkosti přístroje, ačkoliv je funkční (slyšitelné a přelaďované ultrazvuky). Prodejce FORMAT 1 s.r.o. Křenovice u Brna.

Varuji před pořízením také proto, že zřejmě nelze reklamovat účinnost. Na můj dotaz e-mailem mi prodejce arogantně vrátil můj text zpět bez jakékoliv reakce.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.173 (?), 21.7.2014 9:22

Mám s účinností tohoto nesmyslu stejný poznatek, jen proti návodu podstatně déle fungovaly baterie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.185 (?), 30.5.2020 13:37

Ano souhlasím plašiče nefungují. Vyzkoušel jsem snad uplně všechno jen ne to vápno. Jdu na to :-) Díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 230.40 (?), 16.7.2011 20:14

Ja som zo Slovenska. Chcel som vedieť, ako si v Čechách viete poradiť s krtkami. Mal som niekoľko vlastných nápadov, ale nič nefungovalo. Na dymovnice som minul asi 30 EUR a iné vybavenie ďalších 20 EUR.

Existuje v ČR nejaká protikrtkovská služba, ktorá spoľahlivo odstráni krkov zo záhrady? Ak áno, koľko to stojí? Ja som počul o jednom pánovi, ktorý to robí nejakou špeciálnou dymovnicou s otravným plynom (že ani domáce zvieratá nemôžu niekoľko dní na záhradu) a stojí to 200 EUR na krtka (so zárukou). Ja mám minimálne 4 krtkov a to sa mi zdá príliš drahé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika