Co to je za broučky a jak na ně?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
27.9.2008 23:24

Přesně tyto stejné broučky jsem měla před rokem ve špajzu. Byla jsem z toho úplně nešťastná, protože vždycky ráno se objevili na stole, na podlaze, lezli i po zdi  - prostě všude. Několikrát jsem vyklidila celý špajz a všechno jsem vystříkala biolitem na lezoucí hmyz. Po čase se objevili znova. Tak jsem znova všechno vyklidila a důkladně jsem prohlížela všechny pytlíčky a krabičky. Našla jsem hnízdo v krabičce s kořením, odkud se rozlézali. Byla jich tam strašná spousta. Musela jsem je přinést z obchodu a protože jsem to koření dlouho nepoužívala, tak si tam poklidně bydleli a množili se.  Můj boj s nimi trval přes dva měsíce. Jestli tedy mohu poradit, prohledejte i ta místa, která by vás normálně vůbec nenapadla. Všechno rozeberte a vystříkejte. Já jsem také nezjistila, co to je za broučka - nejspíš nějaký potravinový škůdce, jak tady někdo psal. Ale na červotoče mi to nepřipadá. Dnes už jsou definitivně vyhubení, ale musím říci, že to bylo opravdu nepříjemné.  Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Tazz1 - (8) - 130.54 (?), 24.8.2008 9:53, zobrazeno: 181729x

Asi to až tak nesouvidí se zahradou, ale věřím, že mi nějaká dobrá dušička na mém oblíbeném serveru poradí. Totálně se mi toto léto rozmohli v bytě malí hnědí létaví broučci. Jsou malí, ale zkusil jsem je nafotit (snad půjdou poznat). Nic nežerou a ani nic neničí (aspoň jsem na nic zatím nepřišel), jen otravují svojí přítomností a množstvím. Prosmejčil jsem celý byt, vycídil kdejakou drbnost a nemůžu ani najít kde by se mohli líhnout. Bavil jsem se se sousedkou v domě a má ten samý problém.

Prosím tedy o pomoc jak na ně.

Předem díky

zoufalý Tazzík

Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Škůdci
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 24.8.2008 16:46

No, tak to máme taky, poprvé se objevili, když jsme ostranili starou prkennou podlahu v našem též starém domě. Myslela jsem s hrůzou, že se probrala spící armáda červotočů. Též prosím: kdo ví, ozvěte se. Dík, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.238 (?), 6.7.2011 21:28
Zdravím, máme doma ty samé návštěvníky, jsou všude, v mouce, čokoládě,koření, pečivu,a dokonce i v čajích, hlavně bylynkových.Je to děs, dokonce i létají, takže občas lezou i po stěnách, a chudák naše malá měla jednoho i v postýlce.Stokrát jsme vyklidili spíže ale furt se to opakuje.Už mi z toho hrabe. S pozdravem Veronika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.211 (?), 26.7.2011 17:04
Moje babička měla každé léto ve špajzu bukét z vratiče. Nechávala ho tam celou zimu a když na jaře vratič znovu vyrazil hned ho natrhala a vyměnila čerstvý za ten uschlý. Já to dělám podle ní a nikdy jsem žádné broučky ani jiné potvůrky doma neměla. Zkuste to, vratič roste prakticky všude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 24.8.2008 17:08

Já bych pro začátek vystříkal celý byt biolitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 24.8.2008 18:42

My je taky máme.Bydlíme ve starém domě s dřevěnou podlahou, která je celá prožraná.Podle mě a mého hledání by to mohl být dřevokaz čárkovaný nebo červotoč proužkovaný.Chystáme rekonstrukci, takže je neřeším, ale Vám všem ostatním držém palce při likvidaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.98 (?), 27.9.2008 21:51

Dobrý den, protože jsem měla stejný problém s broučky, které jsem nedokázala identifikovat, tak jsem hledala na internetu a vaše foto mi přišlo odpovídající broučkům v naši domácnosti. Přikláněla jsem se k názoru, že jde o červotoče, ovšem dnes večer jsem objevila, odkud k nám přišli. Chtěli jsme dát dobrůtku našemu pejskovi a objev byl na světě. Byly to psí pochoutky. Takže nejen čokoláda, ale i psí žrádlo. Věřím, že vám tento příspěvek pomůže, protože téměř každý pes si umí najít místo, kde si "zahrabe své kostičky".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 27.9.2008 23:03

...to jste mě potěšila. Já jsem si od začátku říkal, že asi host 67.226 bude mít pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.9.2008 23:24

Přesně tyto stejné broučky jsem měla před rokem ve špajzu. Byla jsem z toho úplně nešťastná, protože vždycky ráno se objevili na stole, na podlaze, lezli i po zdi  - prostě všude. Několikrát jsem vyklidila celý špajz a všechno jsem vystříkala biolitem na lezoucí hmyz. Po čase se objevili znova. Tak jsem znova všechno vyklidila a důkladně jsem prohlížela všechny pytlíčky a krabičky. Našla jsem hnízdo v krabičce s kořením, odkud se rozlézali. Byla jich tam strašná spousta. Musela jsem je přinést z obchodu a protože jsem to koření dlouho nepoužívala, tak si tam poklidně bydleli a množili se.  Můj boj s nimi trval přes dva měsíce. Jestli tedy mohu poradit, prohledejte i ta místa, která by vás normálně vůbec nenapadla. Všechno rozeberte a vystříkejte. Já jsem také nezjistila, co to je za broučka - nejspíš nějaký potravinový škůdce, jak tady někdo psal. Ale na červotoče mi to nepřipadá. Dnes už jsou definitivně vyhubení, ale musím říci, že to bylo opravdu nepříjemné.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.54 (?), 2.10.2008 15:16

Taky to máme doma. Nejvíce ve vegetě, kterou jsem koupila dětem bez glutamátu. V zelené petrželce taky. Vyházela jsem celou kuchyň našla jsem je převážně v koření. I po tom, co jsem všechno vyházela se objevují. Mám je už v celém bytě nejen v kuchyni. Dneska jsem si jednoho na rukávu donesla i do práce. Čím to mám vystříkat? Jak je zničit. Prosím poraďte konkrétní přípravek. Děkuji Ilona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika